Omylem rozvedli jiný pár! Klikli na špatné tlačítko | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

pondělí 15. července 2024

Svátek slaví Jindřich, zítra Luboš

Omylem rozvedli jiný pár! Klikli na špatné tlačítko

Soud rozvedl špatné manželství.
Soud rozvedl špatné manželství. (Foto Profimedia.cz)

Anglická právnická firma Vardags se sídlem v Londýně kvůli omylu při práci s online systémem podala k soudu žádost o rozvod u jiného páru, než bylo v úmyslu. Soud následně dvojici rozvedl. Ještě víc ovšem zaráží, že nevyhověl žádosti o zrušení verdiktu!

Právnická společnost Vardags se zaměřuje na rodinné a rozvodové právo. Loni v říjnu se chystali právníci rozvést jedno manželství, ovšem chybou se stalo to, že k soudu poslali žádost o rozvod manželství Williamsových. Ti se sice rozvádět chtěli, přičemž paní Williamsová podala žádost o rozvod během loňského ledna, ale nebyli stále dohodnuti na finančním vyrovnání.

Právníci čekali, na jakých podmínkách se spolu manželé mimosoudně dohodnou, až poté by se řešil rozvod samotný. Chyby se dopustili právníci zastupující paní Williamsovou během práce s online portálem. Praxe je taková, že soukromá právnická firma může podat žádost o rozvod svých klientů k soudu a ten pak může rozhodnout i bez přítomnosti dotyčných. A to se také stalo. Soudce Andrew McFarlane rozhodl o rozvodu během 21 minut.

Žádost o nápravu

Právníci zastupující paní Williamsovou si omyl uvědomili po třech dnech a k soudci okamžitě zaslali odvolání proti rozsudku. „Někdo zkrátka klikl na špatné tlačítko,“ snažili se argumentovat před soudem. Pan Williams ovšem soudní rozhodnutí přivítal. „Rozhodnutí o rozvodu platí jednou a provždy,“ prohlásili právníci pana Williamse. A soudce dal zapravdu spokojenému muži. „Právníci paní Williamsové byli oprávněni jednat za ni a soud byl oprávněn ukončit manželství na platný příkaz právníků učiněný jejím jménem,“ odůvodnil Mc- Farlane, proč rozvod potvrdil i po odvolání.

Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.