PŘEDPOVĚĎ POČASÍ: Sv. Valentýn přinese proměnlivé teploty | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

neděle 3. března 2024

Svátek slaví Kamil, zítra Stela

PŘEDPOVĚĎ POČASÍ: Sv. Valentýn přinese proměnlivé teploty

Ondřej Gottwald stříhá vinice ve Stříbrnicích na Uherskohradišťsku.
Ondřej Gottwald stříhá vinice ve Stříbrnicích na Uherskohradišťsku.  (Foto ČTK/Dalibor Glűck)

Svatý Valentýnek, jara tatínek... Jedna z mnoha pranostik, která se váže k svátku Valentýna. Ten najdeme v kalendáři příští středu. Hodně jich už mluví o jaru.

Letošní svátek zamilovaných přinese aprílové počasí a to i do horských oblastí. Zbytek týdne přinese přechodné ochlazení a sněžení už od středních nadmořských výšek.

Jak bude:

Pondělí: zataženo, den 6 až 10 °C.

Úterý: oblačno, déšť, ráno 4 až 0 °C, den 4 až 8 °C.

Středa: oblačno, přeháňky, ráno –2 až 2 °C, den 2 až 6 °C.

Čtvrtek: polojasno, mlhy, ráno –3 až 2, den 3 až 8 °C.

Přečtěte si
Jan Kocián
12. 2. 2024 • 14:19

Nedávná oranžová výstraha na vítr byla přehnaná, postačila by žlutá. Pak ČHMÚ předpovídal 1. povodňový stupeň pro Orlické hory, byl tam druhý. Pro Podkrkonoší předpovídali maximálně 2. stupeň, byl třetí.

Pak musel ČHMÚ předčasně zrušit sněhovou výstrahu, protože nenasněžilo tolik. Předpovídaný 2. povodňový stupeň na Otavě přišel až o celý jeden den později (s odřenýma ušima byla dvojka). Strašili 3. povodňovým stupněm v Olomouckém kraji, byla dvojka. Zato v Podkrkonoší měla být dvojka, byla trojka. Takže vždycky blbě.

A měli by nechat změnit úrovně pro vyhlašování jednotlivých povodňových stupňů na stanici Vestřev na Labi, protože ty jejich trojky jsou stupidní. Proti proudu i po proudu mají dvojky, jenom tam je vždycky trojka.
------------------
SHMÚ předpovídal vydatný déšť, pak to narychlo změnil na 50 mm. Jak to dopadlo na Slovensku? Na oficiální stanici SHMÚ i na jiných neoficiálních stanicích včera naměřili přes 100 mm deště na středním Slovensku!
------------------
Jak bude v Česku? Nadprůměrně vysoké teploty bude opakovaně na dva až tři dny střídat průměrně teplé počasí.

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.