Stach z Případů 1. oddělení: Pláč za Maciuchovou | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

úterý 28. května 2024

Svátek slaví Vilém, zítra Maxmilián

Stach z Případů 1. oddělení: Pláč za Maciuchovou

Petr Stach
Petr Stach  (Zbyněk Pecák)

Už dva roky mu velmi chybí jeho kolegyně a kamarádka Hana Maciuchová (†75). Kdykoliv na ni přijde řeč, tečou Petru Stachovi (49) slzy. Maciuchová podlehla druhému ataku rakoviny v lednu 2021.

Pro Stacha byl její životní příběh velkou inspirací. „Hanička byla velmi elegantní žena a vznešený člověk. Nikdy si na nic nestěžovala, o nemoci nemluvila, hrála i přesto, že už byla často velmi unavená a říkávala mi: Petříčku, stáří je jenom pro statečný,“ vzpomínal Stach alias Rudolf ze seriálu Zlatá labuť.

Krkonošské pohádky – i po 40 letech nejoblíbenější večerníček

Video se připravuje ...

„Měl jsem od ní půjčenou knihu Stávám se sám sebou od Irwina D. Yaloma. Když jsem jí tu knihu vracel, nechtěla ji zpět. Bylo to asi půl roku před její smrtí. Vepsala mi do ní věnování: Drahý Petříčku, zkusíme to také? Hana. Nepoznal jsem, že se tak se mnou loučí. Moc na ni vzpomínám,“ doplnil herec v rozhovoru pro Idnes.Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.