Průvodčí z filmu Proč? Milka Zimková (†71): Umřela hvězda z plakátu | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

neděle 24. září 2023

Svátek slaví Jaromír, zítra Zlata

Průvodčí z filmu Proč? Milka Zimková (†71): Umřela hvězda z plakátu

Milka Zimková zesnula ve věku 71 let
Milka Zimková zesnula ve věku 71 let (archiv)

Nedá se na ni zapomenout. Slovenská herečka Emília Zimková (†71), která podlehla rakovině, ztvárnila ve fimu Proč? průvodčí, kterou se rozběsnění fotbaloví fanoušci snažili vyhodit za jízdy z vlaku. Tato scéna se dostala i na plakát a přebal DVD. Divákům z toho běhal mráz po zádech...

Ani režisér tohoto kultovního snímku z roku 1987 nevěděl, že byla tak vážně nemocná. „Její osud byl pro mě překvapení,“ svěřil deníku Aha! Karel Smyczek (73). Milka byla fortelná žena i herečka,“ zavzpomínal režisér. „Byla živel, svým temperamentem typická Východňárka. Vždycky hrála naplno,“ dodal s obdivem. Smyczek také připomněl, že Zimková jako jedna z mála dělala na Slovensku monodramata. „Psala, točila i režírovala,“ řekl Smyzcek.

Zemřel Josef Somr (†88), herec s mimořádným nasazením

Video se připravuje ...

Diváci si ji mohou pamatovat také z filmu Pásla kone na betóne (1982), k němuž napsala i scénář. S Milkou pracoval svého času také »slovenský Fellini« Juraj Jakubisko (†84). Točili spolu hudební pořad Malované na dřevě. Podle slovenského webu Nový Čas o smrti Zimkové informoval Rozhlas a televize Slovenska s tím, že herečka zemřela 30. května v nemocnici. Smutnou zprávu následně potvrdila hereččina dcera Milina Zimková.

Tragická nehoda u Luštěnic

Video se připravuje ...Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.