Trojanová o Trojanovi: Ze šedesáti procent s námi žije někdo jiný | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

sobota 23. září 2023

Svátek slaví Berta, zítra Jaromír

Trojanová o Trojanovi: Ze šedesáti procent s námi žije někdo jiný

Ivan a Klára Trojanovi žijí odloučeně.
Ivan a Klára Trojanovi žijí odloučeně. (M. Hykl, P. Machan)

Minulou neděli to byl hit. První část třídílné minisérie Docent si na České televizi pustilo více než 2,4 milionů diváků. Hlavní lákadla? Režisér Jiří Strach a Ivan Trojan (58) v hlavní roli. Scénář mu »šili« na tělo, Strach ho pro něj nechal napsat. Když se ohlédneme, Trojan má s kriminálkami bohaté zkušenosti…

Jako herec je precizní, přemýšlivý. „Nevím, jestli je to pedantství. Zastávám názor, že herec má být rovnocenným partnerem režiséra,“ říká Trojan. Všechno musí vědět do detailu, nad rolemi dlouho hloubá, studuje je. „Mám pocit, že ze šedesáti procent s námi vždy žije někdo jiný,“ prozradila jeho manželka Klára. Ivan se takhle vtěluje do svých postav, duševně i fyzicky. „Nosí si práci domů…“ Když má pocit, že to není pro něj, nebo podobný typ hrál, odmítne.

Seroš X: Docent

Video se připravuje ...

Může si vybírat, doma má 7 Českých lvů. Krušné začátky Točit přitom začal až v pětatřiceti, ve chvíli, když už na film rezignoval. „Chodil jsem na konkurzy. Ale v devadesátých letech byly ostrý a nekompromisní. Režisér tam ani nebyl a na herce, kteří v té době nic neznamenali, se dívali shora. Ve třiatřiceti jsem si to nastavil, že už na žádný konkurz nepůjdu a končím,“ vzpomínal. Pak ho ale David Ondříček přemluvil, aby šel na konkurz na jeho Samotáře. A vyšlo to. Koukni na ty lvy, Ivane Přiznává, že jeho cesta k rolím není vždycky snadná.

„Nejsem moc sebevědomý člověk. Někdy jsem to nahrazoval navenek přehnaným sebevědomím, ale uvnitř se odehrávalo něco jiného,“ říká. „Někdy se mi stane, že nevím, jak na roli, jak ji uchopit, nejde mi to. Musím se přiznat k ješitnosti, že pak kouknu na poličku se Lvy a řeknu si: Asi něco umíš, uklidni se, ono to přijde,“ usmívá se. Disciplínu a preciznost získal ve sportu. „Od malička jsem hrál basketbal a měl jsem trenéry, kteří nás podporovali v tom, že je to kolektivní sport a že jsme závislí jeden na druhém. Je ve mně zakódovaná zodpovědnost vůči sobě i ostatním, abych jim tu hru, ať je to na jevišti, ve filmu, nebo na hřišti, nekazil. Ale je pravda, že to vyžaduju i od těch ostatních, až to možná někdy trochu přeháním,“ vysvětluje herec.

Dítě, žena a muž zastřeleni v Praze! Jaká bude letos lyžovačka. A Trojan řeší rozvod?

Video se připravuje ...Přečtěte si
Eva Pospíšilová
13. 2. 2023 • 10:52

Nelíbilo se mi to a dãl koukat nebudu. Ani hereckę obsazení, ani děj.

amba
12. 2. 2023 • 15:28

souhlasím, je to špatná herečka a navíc hodně nepříjemná, něco jí chybí, že by štáva

miroslava13
12. 2. 2023 • 12:20

v Docentovi mi nejvíc vadila trapná Ramba!!! Ji nemůžu ani cítit a s tím jménem to podělala! Zlatá Voříšková. Teď si hraje asi na američanku či co.

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.