Předpověď počasí: Honsová a Horská služba bijí na poplach! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

úterý 25. června 2024

Svátek slaví Ivan, zítra Adriana

Předpověď počasí: Honsová a Horská služba bijí na poplach!

Je ti teplo, Česko?
Je ti teplo, Česko? (www.csfd.cz/Gorky Film Studios)

Libovat si v počasí nového týdne mohou jen otužilci, milovníci zimních sportů a sněhuláci! Připadne sníh, vyjma čtvrtka zůstane Česko uvězněné do mínusových teplot a řidiče potrápí ledovka. Noční teploty zůstanou u -10 °C.

Odborníci na počasí hlásí: čeká nás nejchladnější prosincový týden! Ani sněhu neubyde, naopak. Třeba dnes ho připadne nejméně 10 centimetrů. „K tomu začíná série ledových dnů, nejvyšší odpolední teploty na většině území zůstanou pod bodem mrazu,“ řekla Aha! meteoroložka Dagmar Honsová. V noci a ráno spadnou teploty i níž než na -10 °C. Sněžení prostřídají mrznoucí srážky, hrozí ledovka. „Věnovat pozornost bychom tak měli nebezpečným meteorologickým jevům,“ dodala Honsová. Situaci závratně nezmění ani čtvrteční denní +2 °C na jihu republiky.

Na horách to začíná žít

České skiareály zahajují sezonu, leckde se již lyžuje a kde ne, tam se dosněžují svahy a upravují tratě. Horské radovánky ale taky přinášejí první úrazy. Na Dolní Moravě se srazila snowboardistka (14) s lyžařem, na Pustevnách uklouzl mladík a krvavě si zranil koleno. „Na hřebenech leží nový sníh, cesty mohou být bez dostatečného vybavení a časové rezervy špatně průchozí. Na místě je opatrnost,“ varuje Milan Fryš z Horské služby. 

Jak bude

Dnes: Převážně zataženo, sněhové přeháňky, na horách sněžení vydatnější, vítr. Přes den 0 až -4 °C.

Zítra: Polojasno až oblačno, zejména na horách místy sněžení. V noci -8 až -12 °C, přes den -1 až -5 °C.

Středa: Zataženo, od jihozápadu občasné sněžení, mrznoucí déšť. V noci -6 až -14 °C, přes den -1 až -5 °C.

Čtvrtek: Zataženo, místy sněžení, místy mrznoucí déšť. V noci -2 až -10 °C, přes den -4 až +2 °C.

Pátek: Zataženo, místy polojasno, sněžení nebo sněhové přeháňky. V noci -2 až -10 °C, přes den -3 až +1 °C.

Zvěř v krutých mrazech trpí:

Přečtěte si
Jan Kocián
13. 12. 2022 • 09:25

Dnes byla největší zima na západě Čech, zítra ve středu by mělo být nejchladněji v Jizerkách a Orlických horách, v podhůří Jeseníků taky kláda.

Martin Kantor
12. 12. 2022 • 22:53

Nějak jim to nevyšlo že prý to padlo 500 km dál na východ na Slovensko no tak to je síla teda přes půl republiky děkuji za předpověď

Martin Kantor
12. 12. 2022 • 22:53

Nějak jim to nevyšlo že prý to padlo 500 km dál na východ na Slovensko no tak to je síla teda přes půl republiky děkuji za předpověď

Karel Petřík
12. 12. 2022 • 21:31

U nás už napadli skoro 2 cm. A to bydlím v podhůří Jeseníků. Asi to spadlo jen na horách a na nás už nezbylo. O to míň pak hnusné břečky. Hansová si može jet lyžovat sama za ty nekřesťanské prachy 😡.

Jan Kocián
12. 12. 2022 • 08:29

ČHMÚ původní chybný odhad sněhových centimetrů snížil, pořád ale trval na hodně sněhu v Jeseníkách s tím, že se tam budou tvořit nejen jazyky, ale i sněhové závěje. Zase blbě! Na Facebooku ČHMÚ píše:

"Aladin předpokládal na návětří Jeseníků poměrně výrazné úhrny. Aladinovi toto nevyšlo, je otázka proč. To bude nutné prozkoumat více do hloubky."

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.