ODVAHA XXL! Dám si smažák a pak dřu ve fitku | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

pondělí 15. srpna 2022

Svátek slaví Hana, zítra Jáchym

ODVAHA XXL! Dám si smažák a pak dřu ve fitku

Tess Hollidayová přiznala, že bojuje s anorexií.
Tess Hollidayová přiznala, že bojuje s anorexií. (Instagram)

Tak tahle dáma je modelka! A ne jen tak ledajaká. Na Instagramu má 2,5 milionu sledujících, nejprestižnější módní magazíny světa se mohou přetrhnout, aby ji získaly na titulní stránku. Tess Hollidayová (36) zkrátka postavila svou kariéru na konfekční velikosti XXL.

Být tzv. plus size modelkou (tedy modelkou nadprůměrné tělesné konstituce) má řadu výhod. Nemusíte držet drastické diety, uběhnout denně 15 kilometrů a mít výčitky svědomí, že vaše konkurentky jsou hezčí a hubenější. Než k tomu ale Tess Hollidayová dospěla, musela si projít poměrně trnitou cestou…

Z recepční celebritou

Modelkou se chtěla stát už v mládí. Její výrazné korpulentní tělo jí to ovšem nedovolovalo. A tak namísto záře reflektorů na přehlídkových molech zažila jen šikanu a sexuální obtěžování. Přesto to Tess nechtěla vzdát. V patnácti vyrazila na první casting, kde se jí jen vysmáli. Nejenže už vážila přes 100 kilo, ale navíc měřila jen 165 centimetrů – no kdo to kdy u modelky viděl? „Tehdy mi došlo, že nemá smysl držet žádné diety. Moje tělesná konstituce je zkrátka jiná, než si svět modelingu žádá,“ zavzpomínala na toto období později. Tess pak začala pracovat jako stylistka a kreativní manažerka, později jako recepční v zubní ordinaci. A pak, v roce 2011, náhodně odpověděla na inzerát, který sháněl silnější dámy do nového dokumentárního seriálu Heavy (Těžcí – pozn. red.).

K jejímu velkému překvapení uspěla. Objevila se tak nejen v televizní show, ale i na reklamních billboardech. A na základě toho ji kontaktoval italský Vogue, pro který nafotila první fotky. Od roku 2014 je modelkou na plný úvazek. Stala se tváří velkých kampaní pro Marii Claire, H&M, objevila se i v časopisu Elle. Následovala vlna nenávistných komentářů. Hollidayová si ale založila Instagram, kam natruc všem zlým jazykům pravidelně přidávala polonahé fotky. A rázem se z ní stala nejznámější plus size modelka světa.

Jím, co chci

Tess Hollidayová aktuálně váží zhruba 118 kilo. Možná si říkáte, jak se člověk k takové postavičce projí… Inu, Tess zkrátka jídlo příliš neřeší. „Je to můj život. Takže nevím, proč bych se měla cítit provinile, když si se svými dětmi v Disneylandu dám smažené kuře s hranolky,“ prohlásila před časem. Na druhou stranu, nezdravou stravou se neláduje od rána do večera. Poté, co v roce 2016 porodila druhého syna (prvního měla už ve 20 letech), začala trpět poporodní depresí a lékaři jí doporučili zlepšit životosprávu. Sem tam si tedy dá salát, rybu, méně tučné maso či ovoce. Když má ale chuť na koblihu nebo pizzu, což je prý poměrně často, neřeší to. Na druhou stranu tvrdě dře ve fitku. Zvedá těžké váhy, dřepuje jako o život. A motivuje tak všechny boubelky, aby se pohybu nebály.

„Nedovolte, aby vás někdo poučoval o tom, čeho jste schopné. To přece nejlíp víte samy!“ Přestože však navenek vystupuje jako silná bytost, kterou jen tak něco nerozhodí, uvnitř se to v ní pere. Kvůli nenávistným komentářům, s nimiž se potýká prakticky celý život, se léčí s depresemi a úzkostí. A i když ví, co jí život v showbyznysu způsobuje, to nechce jen tak vzdát. Věří totiž, že čím víc bude vidět, tím víc pomůže lidem s nadváhou…Přečtěte si
AliAlice
5. 7. 2022 • 10:40

To je ale materiálu na tetování... ....a to má normální člověk někdy mindráky s toho jak vypadá...

picoda
4. 7. 2022 • 21:00

picoda
4. 7. 2022 • 21:00

hejhej
4. 7. 2022 • 14:23

Něco tak odporného se hned tak nevidí. " Dáma" je asi hodně hloupá, ale chce být něčím zajímavá - je, svoji tupostí.

baronessa
3. 7. 2022 • 12:43

To není XXL. To mívám já při 70 kg. Ta dáma je monstrozně obézní a váží ke dvěma metrákům minimálně. Rozhodně by neměla jít příkladem, protože za pár let jí přestane tělo sloužit. A na nějaké dřepy by měla zapomenout už teď, než si dokonale odrovná už tak přetížená kolena.

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.