Tajemství zesnulého Jána Zákopčaníka (†63): Pokuta a zákaz! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

středa 10. srpna 2022

Svátek slaví Vavřinec, zítra Zuzana

Tajemství zesnulého Jána Zákopčaníka (†63): Pokuta a zákaz!

Ján Zákopčaník se musel vzdát svého "slunce v duši"
Ján Zákopčaník se musel vzdát svého "slunce v duši" (archiv)

Byl svůj, možná i proto se stával častým terčem vtipů! Zesnulého meteorologa a legendárního hlasatele počasí České televize Jána Zákopčaníka (†63) si v minulosti vzali na paškál i autoři a moderátoři legendárního satirického pořadu Česká soda. A »slunce v duši« se jim za to pomstilo.

Trio Milan Šteindler (65), David Vávra (65) a Petr Čtvrtníček (58) si ze Zákopčaníka vystřelilo v parodii na tehdejší Počasíčko, v němž se nahé modelky na Nově pomalu svlékaly či oblékaly při předpovědi počasí. Zákopčaník se roku 1998 v rubrice České sody objevil díky fotomontáži úplně nahý. „Lidé na ulici se mě ptají, jak je možné, že jsem něco takového mohl udělat a kolik mně za to zaplatili. Někteří vůbec nepochopili, že šlo o montáž. Znemožnili mě před mými vlastními dětmi. Jak jim to mám vysvětlit?“ čílil se tehdy v rozhovoru pro deník Blesk poté, co zosnoval pomstu. V živém vysílání!

Přímý přenos

Zatímco jiné osobnosti se kvůli České sodě obracely na soudy, meteorolog vše vyřešil jinak. Během moderování tradiční předpovědi počasí v České televizi udělal v přímém přenosu něco nečekaného. Ve chvíli, kdy se na záběru objevila skupina vepřů, prohlásil: „Hluboce mne urazili tito pánové – Čtvrtníček, Šteindler a Vávra.“ Vedení Kavčích hor tehdy považovalo meteorologovu pomstu za hrubé zneužití veřejnoprávní relace. Ján dostal pokutu a několikadenní zákaz vystupování. Na obrazovky se ale ještě vrátil.

Zemřel »Slunce v duši« Ján Zákopčaník (†63)!

Video se připravuje ...

Pochvala soků: Odvážné gesto

„Byl potrestaný za reakci v relaci počasí v hlavním vysílacím čase, kdy nás označil za čuňata. Bylo to odvážné gesto a my jsme s Milanem ocenili, jak se s otevřeným hledím postavil té naší zvůli, a oni ho potom sekli,“ vyprávěl Petr Čtvrtníček v roce 2008 pro časopis Euro. „Přemýšleli jsme, proč se vlastně čílil, když jsme mu přisoudili velmi slušné mužství?“ doplnil ještě komik.

Petr Čtvrtníček má nový byznys! Investoval stovky tisíc do klobás

Video se připravuje ...

Kalendáře, rádio a letiště

Po jiných neshodách s vedením Zákopčaník v roce 2005 z ČT odešel. Chvíli předpovídal počasí na Rádiu Blaník, vydával také kalendáře s pranostikami. Pak nastoupil k letištním meteorologům, kde pracoval až do své smrti.Přečtěte si
karprox
26. 6. 2022 • 21:13

Historie praví, že každý z nás je nahraditelný. O většině to samozřejmě platí, ale je vždycky pár těch, které už navždy postrádáme. Některé dokonce už za jejich života, ostatní pak po jejich smrti. O pana Zákopčaníka jsme shodou nepříznivých okolností přišli hned dvakrát, tentokrát bohužel definitivně. Zvlášť mezi "televizními" osobnostmi je těch, kteří se zapsali do našich srdcí čím dále tím méně. Škoda, že mu byl přisouzen tak krátký život. Byl pro mnohé z nás sluníčkem, které dělalo náš každodenní život o něco lehčí a lepší.

domino22
26. 6. 2022 • 17:43

Ano, byl jeden z nejlepších moderátorů počasí...

soorry
26. 6. 2022 • 14:18

Jeho duše už je u slunce.

hillaarkaa
26. 6. 2022 • 13:24

Je to tak.Budiž mu nebe lehké.Jen nepochopím tu všivárnu zákazu jeho řčení jen kvůli stejnak nazvanému výrobku.Spíš důvod a klička,aby ho vůbec neříkal.HNUS

backora
26. 6. 2022 • 11:42

Pan Zákopčaník byl jeden z našich nejlepších "počasí ". Klid jeho duši.

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.