Zbyněk Merunka (70): NÁVRAT DO ZPRÁV NA NOVU! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

sobota 20. dubna 2024

Svátek slaví Marcela, zítra Alexandra

Zbyněk Merunka (70): NÁVRAT DO ZPRÁV NA NOVU!

2021: Merunka se na chvíli vrátil do Televizních novin jako moderátor.
2021: Merunka se na chvíli vrátil do Televizních novin jako moderátor. (Foto ara a Facebook)

Po 22 letech se oblíbený moderátor Zbyněk Merunka (70) vrátil na TV Nova do hlavní zpravodajské relace Televizní noviny. „Dýchla na mě nostalgie,“ přiznal Aha! Merunka. Ten si hned podal ruku s lidmi, které znal ještě z dob, kdy televizní noviny hlásil z budovy Měšťanské besedy v centru Prahy.

„Moc rád na tu dobu, když jsem moderoval s Evou Jurinovou (†67), vzpomínám. Tady na Barrandově je to ale taky fajn. A to nádherné nové moderní studio, odkud se zprávy vysílají? No to je fantazie. Jsem šťastný, že si do něj mohu sednout,“ básnil Merunka a se šibalským úsměvem dodal: „Škoda, že jsem se do zpráv na Novu vrátil jen na chvíli.“ A jak se nyní po letech ve studiu Televizních novin objevil? „Pozvali mě na příjemné vánoční posezení, vzpomínalo se na Evu Jurinovou, ale víc vám neřeknu, to uvidíte,“ komentoval Merunka, který s Evou Jurinovou zprávy moderoval 5 let, do roku 1999.

Koranteng o otci a životě v Africe. A utajená svatba Plekance a Šafářové

Video se připravuje ...

Moderovat hlavní zpravodajskou relaci by prý hravě zvládl i dnes. „Dokonce by se mi i chtělo, ale tak jednou týdně. Už jsem zlenivěl,“ šprýmoval Merunka s tím, že když byl před dvaadvaceti lety v plném zápřahu, měl na sebe víc času než teď, když je důchodce. „Vladimír Železný byl ředitel lidumil. V půl druhé odpoledne jsme měli půlhodinku poradu. Potom jsme s Evou na střídačku odmoderovali odpolední zprávy, no a všeho byly večerní zprávy a v půl deváté jsem jel domů,“ zavzpomínal Merunka.

Lucie Borhyová po Slavíkovi: Letošní novinky musím vstřebat

Video se připravuje ...

Jak dodává, dnes si už vůbec nedokáže představit, že s manželkou Sašou měli svého času tři cukrárny. Dvě v Mníšku pod Brdy, kde žije, a třetí v Berouně. „Byla to děsná fuška. Já většinou zavážel, manželka byla ve výrobě. To moderování na Nově bylo proti tomu procházka růžovou zahradou,“ dodal bývalý moderátor.Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.