Vojta Kotek jako Belmondo: Při natáčení riskoval život! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

sobota 10. června 2023

Svátek slaví Gita, zítra Bruno

Vojta Kotek jako Belmondo: Při natáčení riskoval život!

Málokdo by věřil, že oblíbený komik je v soukromí pořádný introvert.
Málokdo by věřil, že oblíbený komik je v soukromí pořádný introvert. (Foto - FTV Prima)

I když adrenalin zrovna nemiluje, chtěl z mostu skočit sám. Vojta Kotek (33), který v seriálu Einstein představuje géniova příbuzného, vědce Filipa Koeniga, dubléra nechtěl. „Člověk si pak připadá jako Belmondo a Tom Cruise, kteří si ty kaskadérské věci dělají sami,“ řekl herec. Chybělo málo a vymstilo se mu to.

Kotek přiznal, že chtěl být za frajera. Celá scéna se musela pečlivě nazkoušet a herec v rámci přípravy například zjistil, že i malé děti skáčou z mnohem větší výšky. „A mnohem méně se toho bojí, to mi opravdu pomohlo. Když se blížilo natáčení, byl jsem si jistý, že to zvládnu. Do toho se ale ozvala produkce, že by se mi mohlo něco stát, a ohrozil bych tak celé natáčení. Nakonec mě nechali skočit a na první dobrou se to podařilo,“ pochlubil se Vojta. Jenže produkce měla při svých obavách pravdu.

Neobešlo se to přece jen bez problémů. „Lano, které mě mělo jistit, se trochu otočilo a místo nohama jsem šel do vody napřed zadkem. Voda mi roztrhla celé kraťasy a tričko, měl jsem pěknou modřinu. Zapomněl jsem si totiž sundat ten kovový řetěz, který nosím po celou dobu natáčení.“ Na to, že to dokázal, je ale Vojta Kotek stejně moc pyšný. Jen dodává, že kdyby bylo potřeba něco podobného absolvovat znovu, už to prý neudělá.

Einstein: Vojtěch Kotek do toho skočí po hlavě

Video se připravuje ...

Riskoval ve vzduchu

Druhou zkoušku odvahy absolvoval herec pro změnu ve vzduchu. Společně s Evou Josefíkovou (31) prováděli důležitý pokus. „Normálně jsme vzlétli a samozřejmě jsme byli jištěni. Cestou jsme vyhazovali figuríny a musím říct, že to bylo nebezpečné. Kdyby se vám ty panny plné vody, které jsme vyhazovali, třeba zahákly za oblek nebo nám v nich zůstala ruka, tak by asi došlo k úrazu,“ přiznal po natáčení Kotek. „Zase bych se do takových věcí nehrnul, nejsem milovník létání, ale když točíte, tak se pohled na věc úplně změní,“ dodal.

Vojta Kotek je Einstein: Nový seriál na Primě!

Video se připravuje ...Přečtěte si
jity
23. 5. 2021 • 12:18

nevím proč se rozčilujete, zkrátka skočil z mostu jako by to udělal Belmondo. Ten už dnes by neskočil možná ani z jednoho schodu. Ve svém nejlepší věku to byl frajer o tom žádná.

hanecek
22. 5. 2021 • 21:58

Asi, jako když srovnám psí trus s francouzským parfémem! Bože! To je zhovadilost!! !! ! !!

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.