Šarlatáni Trojanové se radují: Mají užší nominaci na Oscara! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

čtvrtek 13. června 2024

Svátek slaví Antonín, zítra Roland

Šarlatáni Trojanové se radují: Mají užší nominaci na Oscara!

záběr z filmu Šarlatán
záběr z filmu Šarlatán (archiv)

Herec Ivan Trojan (56) může začít slavit. Do užší nominace na Oscara v kategorii nejlepší zahraniční film se dostalo životopisné drama Šarlatán režisérky Agnieszky Hollandové (72). Trojan v něm ztvárnil hlavní roli léčitele Jana Mikoláška.

Ke slavení může herec přizvat také syna Josefa (20), který si zahrál léčitele v mládí. „Roli jsme studovali každý zvlášť, ale pak jsme o ní mluvili, když jsme se potkali třeba v kuchyni,“ řekl pro iRozhlas.cz Josef Trojan.

Ke slavení může herec přizvat také syna Josefa (20), který si zahrál léčitele v mládí. „Roli jsme studovali každý zvlášť, ale pak jsme o ní mluvili, když jsme se potkali třeba v kuchyni,“ řekl pro iRozhlas.cz Josef Trojan. „Taky jsme se o ní bavili, když jsme třeba jeli v autě,“ dodal.

Agnieszka Hollandová: O Šarlatánovi, uzavření kin i poklescích Hollywoodu

Video se připravuje ...

Z patnácti filmů bude v půlce března vybráno pět, jež se nakonec utkají o zlatou sošku. Vítěz bude vyhlášen na slavnostním udělování Oscarů v neděli 25. dubna.

Šarlatán: TRAILER

Video se připravuje ...Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.