Předpověď počasí na Vánoce: Konečně sníh pod stromečkem?!

Ladovské Vánoce s duchnami jiskřivého sněhu jsou už něco, co naše děti vůbec neznají. O něco lepší je situace na horách, ale ani tam už není pokrývka tak napěchovaná. Bude to v tomto roce stejné? O tom promluvila meteoroložka Dagmar Honsová.
„Výhled na Vánoce není možný, ale k bílým Vánocům se nelze upínat, jsou v nížinách vzácností – v Praze je pravděpodobnost bílých Vánoc 10 %. Není to jen otázka posledních let. Dokazuje to například i pranostika, která vznikla už v 17. století: Na Adama a Evu čekejte oblevu,“ uvedla Dagmar Honsová z Meteopressu.
„Pokud se podíváme více do historie, potom narazíme na bílé Vánoce v roce 1969, kdy v nížinách leželo i přes 70 cm sněhu. Větší pravděpodobnost bílých Vánoc je samozřejmě na horách – tam například v letech 2005 nebo 1988 leželo skoro 200 cm sněhu,“ dodala ještě meteoroložka pro uvedený web.