Petr Haničinec by slavil 90: Překvapení na hrobě! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

sobota 28. května 2022

Svátek slaví Vilém, zítra Maxmilián

Petr Haničinec by slavil 90: Překvapení na hrobě!

Petr Haničinec
Petr Haničinec (archiv)

Chodí za svým Péťou každou chvíli. Dnes, kdy by Petr Haničinec (†77) oslavil 90. narozeniny, přinesla vdova Radka Haničincová (70) kromě květin a svíčky i lahev sektu. „Připijeme Peťulkovi tam nahoru. Moc vzpomínám,“ řekla dojatá Radka, která na hrobě objevila velké překvapení.

Je moc ráda, že si Haničincovi příznivci našli cestu na bratronický hřbitov s nádherným výhledem do kraje. Před šesti lety nechala vyměnit obyčejný náhrobní kámen za bílé kamenné srdce, které jako zlatnice sama navrhla. Lidé tak hrob vidí už od brány.

Kámen k seriálu
„Občas přinesou květiny, a dokonce sem někdo položil kámen, který připomíná seriál Dobrá voda z roku 1982, který nedávno opakovali. Koukala jsem se už poněkolikáté a tekly mi slzy,“ přiznala Radka. I nyní byla dojatá.

Jako Ota Pavel
Připomněla taky, že letos by oslavil devadesátiny také spisovatel Ota Pavel (†42). Byli s hercem stejný ročník. „Přátelili jsme se hodně s jeho rodinou, hlavně s bratrem Hugem. Péťa šířil po světě Otovo dobré jméno, namluvil jeho povídky, znají je po celém světě,“ prozradila Haničincová.

Nebyla sama
Na hřbitov ji doprovodila kamarádka Dagmar Jacurová (73), dcera textaře Ladislava Jacury (†90), který napsal pro dechovku hity jako Pod jednou střechou, Jednou dvakrát a Už kamarádi pomalu stárnem.

Jeho výrazné seriálové role
Mezi jeho další výrazné role kromě té v Dobré vodě patřily ty v seriálech Synové a dcery Jakuba skláře a Cirkus Humberto.

Haničinec dostal posmrtný důkaz lásky! Podívejte se!

Video se připravuje ...Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.