Utrpení Karla Fialy (94) v LDN: Lepší by bylo nebýt ... | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

neděle 21. dubna 2024

Svátek slaví Alexandra, zítra Evženie

Utrpení Karla Fialy (94) v LDN: Lepší by bylo nebýt ...

Představitel Limonádového Joea Karel Fiala
Představitel Limonádového Joea Karel Fiala (archiv Blesku)

Legendární Limonádový Joe se chystá ještě v srpnu velkolepě oslavit v léčebně dlouhodobě nemocných svoje 95. narozeniny a potom by prý už rád odešel tam nahoru za svými kolegy. „Život mě jako nemohoucího už definitivně přestal bavit,“ řekl Karel Fiala (94) Aha! z LDN v pražské Obloukově ulici.

Vzdoroval dlouho. Svoje 84. narozeninny ještě slavil na chalupě v Českém Švýcarsku, kde mu syn a muzikálový herec Honza Fiala (51) pořídil takovou domácí ošetřovnu nemocných. Pokoj s polohovací postelí a všemi vymoženostmi, které nemohoucí člověk potřebuje.

LDN byla nutnost

„Za žádnou cenu nechceme dát tátu do eldéenky, i když nám přestal úplně chodit. Na jednom křesle s kolečky ho dopravujeme na zahradu, na druhém na toaletu, kterou jsme mu museli i s koupelnou speciálně přestavět,“ informoval tehdy Honza. Nemocniční LDN se ale nakonec stejně stala nutností. „Lepší to nebude a život mě tu nebaví, tak je načase ho přestat žít. Pětadevadesát a dost,“ zdůrazňuje Fiala s tím, že je otrávený. Jenom čučí z postele na zeď a televizi, jinak je stále sám.

Video se připravuje ...

100 slavit nechce

Párkrát za den za ním přijde sestra a občas se ve dveřích objeví manželka a muzikálová herečka Věra Vlková (77) a jejich dva synové. „Je to ale už život nahouby. Lepší by bylo nebýt. Že bych měl usilovat o 100 let? Dejte mi pokoj,“ zamumlal herec, kterému je navýsost jasné, že LDN je vězení na doživotí. „A to radši smrt,“ říká, i když si na personál vůbec nestěžuje.

Dort si stále přeje

Občas už ale i špatně vnímá a komunikuje a už ani telefonem moc nevládne. Dort k 95. narozeninám, které má 3. srpna, ale chce stejně jako gratulace.

Video se připravuje ...Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.