Alois Švehlík (80): DETAILY SMRTI V MODRÉM KÓDU! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

sobota 10. prosince 2022

Svátek slaví Julie, zítra Dana

Alois Švehlík (80): DETAILY SMRTI V MODRÉM KÓDU!

Alois má svůj osud docenta Šeříka zpečetěný.
Alois má svůj osud docenta Šeříka zpečetěný. (Foto Aha! – Martin Hykl, Pavel Machan )

Moc dlouho se na urgentním příjmu Modrého kódu neohřál! Do role docenta Šeříka naskočil Alois Švehlík (80) teprve letos v únoru a scenáristé ho hned v posledním díle oblíbeného seriálu před prázdninovou pauzou nechají za dramatických okolností zemřít. Aspoň že masáž srdce trénovali na figuríně.

Diváci se tak se Švehlíkem budou muset definitivně rozloučit. „Věděl jsem od začátku, že moje úloha je tady jen dočasná a že skončí takhle,“ tvrdí Švehlík, který se v seriálu objevoval sotva čtyři měsíce. „Bylo to tu hezký. Všichni ke mně byli neobyčejně příjemní. Doufám, že i oni byli se mnou spokojení tak, jako já s nimi,“ řekl skromně po skončení natáčení.

Příprava na smrt
Natáčení vlastní smrti pro něj ale nebylo nic jednoduchého a štáb se na něj pečlivě připravoval. „Když se provádí resuscitace na zdravém člověku, je to nepříjemné pro obě strany,“ prozradil Ondřej Rychlý (27), který se v roli Prokopa Hlinky bude snažit kolegu oživit. Aby Švehlíka dlouho netrápili mnohačetnou, byť hranou, resuscitací, nazkoušeli ji nejprve na figuríně „Pan Švehlík přicházel vždy až na ostrou klapku. Máme tady figurínu oblečenou do kostýmu a na té se můžeme vyřádit, ale dělala nám potíže,“ popsal Rychlý.

Štěpnička smutnil Hrát vlastní smrt Švehlíkovi problém nedělalo. „Ale no tak normálně, jsme herci. Už jsem párkrát umíral,“ nechal se slyšet pobaveně. U jeho poslední chvíle v seriálu byl i jeho dlouholetý kolega z Národního divadla Jiří Štěpnička (73). „Známe se už asi 45 let, umíme si vyjít vstříc. Natáčení smrti bývá smutné, ale naštěstí jsem viděl Lojzu odcházet z placu po svých, takže to neberu tragicky,“ říká s vtipem sobě vlastním. Poslednímu vydechnutí docenta Šeříka bude předcházet dramatická událost, která jeho smrt zapříčiní. Co se stane a jaký bude jeho konec, uvidí diváci v posledním letošním Modrém kódu v pondělí 22.  června ve 20.15 na Primě.

Švehlík řádně zapil premiéru filmu Na střeše: Domů se kymácel ze schodů, museli mu pomáhat!

Video se připravuje ...

 

PROBLÉMY S FIGURÍNOU
Štáb nejvíc potrápila figurína, na které si místo Švehlíka zkoušeli masáž srdce a oživování. „Bylo vtipné, že nám šustila, protože byla obalená igelitem, takže jsme řešili, jestli i pana Švehlíka obalíme igelitem, aby šustil také, ale nakonec to nebylo potřeba,“ vtipkuje Rychlý, který na obrazovce bude Švehlíka oživovat.

SEZNÁMENÍ PŘED SMRTÍ
Měli spolu hrát ožehavou scénu, ale před tím se nikdy nepotkali. Syn Petra Rychlého (54) a Švehlík se tak stihli jen představit. „Dodnes jsme spolu žádné společné natáčení neměli. Takže jsme si podali ruku, seznámili se a pak už ležel pode mnou a já na něm předstíral masáž srdce,“ vypráví Ondřej s tím, že i na legraci došlo. „Vždycky se u toho nasmějeme. Před ostrou pobíháme po ateliéru, abychom byli zadýchaní,“ dodal.

ŠTĚPNIČKA UTEKL
Na konec natáčení ožehavé scény se nejvíc těšil Štěpnička. Vracel se po něm na chalupu. „Řekli se ženou, co tady budeme dělat. Odjeli jsme na chalupu, tam jsme byli šťastní, máme velkou zahradu, kde jsem se mohl pohybovat bez roušky,“ vzpomíná. „Opravil jsem střechu, nalakoval okap, vybrousil jsem trámy. Nemyslím si, že jsem manuálně zručný, ale když nemám co dělat, práci si vymyslím,“ netají se Štěpnička.

Alois Švehlík přebral: Na tiskovce se mu motal jazyk a utíkaly myšlenky!

Video se připravuje ...Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.