Pravá ruka narkobarona Escóbara dožívá v německém domově důchodců | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

sobota 21. května 2022

Svátek slaví Monika, zítra Emil

Pravá ruka narkobarona Escóbara dožívá v německém domově důchodců

Pablo Escóbar a jeho pravá ruka v dobách největší slávy.
Pablo Escóbar a jeho pravá ruka v dobách největší slávy. (Foto Profimedia.cz)

Zatímco největšího drogového barona Pabla Escóbara (†44) po mohutném honu zastřelila v roce 1993 kolumbijská policie, jeho pravá ruka dožívá svůj pohnutý život v německém pečovatelském domově v Bádensku-Württembersku, který byl založen charitou.

Carlos Lehder Rivas (70) byl v tichosti propuštěn z amerického vězení. Čelil sice doživotnímu trestu a k tomu si měl odsedět 135 let navíc, ale svědčil proti panamskému diktátorovi Manuelu Noriegovi (†83) a trest mu byl snížen. Podle německého deníku Bild Lehder okamžitě nasedl v doprovodu dvou amerických policistů na běžnou linku z New Yorku do Frankfurtu a v úterý se usadil v Německu. Kromě kolubijského má totiž také německý pas. Možná že už si důchodu dlouho užívat nebude, podle své dcery má totiž rakovinu v pokročilém stadiu.

Zrada kamaráda
Lehder byl jedním ze zakladatelů Medellínského kartelu a pro Escóbara byl nesmírně důležitý. Pomocí letadel pro něj pašoval do USA tisíce tun kokainu v dnes nevyčíslitelné hodnotě. K tomu využíval i malý ostrůvek na Bahamách Norman’s Cay, kde si nechal vybudovat přistávací dráhu. Podle vyšetřovatelů byl Lehder zodpovědný nejen za stovky vražd, ale také za to, že propašoval do USA 80 % veškerého kokainu, který se v zemi objevil. Nakonec se ale dočkal zrady ze strany samotného Escóbara, který udal policii polohu, kde se Lehder nacházel. V roce 1987 byl vydán do USA.

Víte, že..
...Lehder byl velkým obdivovatel Adolfa Hitlera, v Kolumbii dokonce založil vlastní krajně pravicovou stranu..Přečtěte si
yokky
26. 7. 2020 • 18:26

Superrrr!!!!!!!

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.