Zpěvák Petr Spálený: Z domu ho vozí jen pro peníze | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

neděle 21. července 2024

Svátek slaví Vítězslav, zítra Magdaléna

Zpěvák Petr Spálený: Z domu ho vozí jen pro peníze

Petr Spálený
Petr Spálený (Foto: M. Přibyl, D. Kundrát, M. Hykl, J. Janoušek, V. Pohanková, archiv)

S výjimkou koncertů Petr Spálený (75) nevystrčí paty z domu. A zpěvákovým »věznitelem« není nikdo jiný než jeho žena Miluška Voborníková (70). Zpěvačka chce, aby si manžel, který po operaci páteře a výměně kyčle sotva chodí, šetřil síly na koncerty.

Jeho zdravotní stav totiž vůbec není dobrý. „Před deseti lety Petrovi operovali páteř. Ani nevím, kolik mu tam dali šroubů, ale hodně! Záda ho bohužel začala zase pořádně zlobit, pan doktor operaci ale stále nedoporučuje,“ vysvětlila deníku Aha! Miluška.

Měsíce čekání
K páteři se ještě přidala kyčel a zpěvák musel v létě podstoupit totální endoprotézu. „Několik měsíců se dával do kupy, než si troufl na pódium. Teď už normálně naštěstí koncertujeme, ale mezi těmi vystoupeními chci, aby se Petr šetřil a nikam nechodil,“ pokračovala Miluška na křtu cédéčka Známé-Neznámé sedmdesátky, kde měl být samozřejmě i její manžel.
„Na té desce jsou písničky od několika zpěváků, které dosud ještě nikdo nevydal. Včetně těch našich, takže Petr má z cédéčka radost. Chtěl přijít, nakonec ale dal na mě. Vždyť i ten transport v autě z Říčan, kde bydlíme, do Prahy, je vysilující. Natožpak křest, kde se tu stojí, tu sedí,“ podotkla Voborníková.

Modlí se za oba
Spálený holt musel oželet společenský život, pokud chce ještě vystupovat. „A to chce. To chceme oba, dělá nás to šťastnými. Na každém koncertě se vždycky modlím, aby to nebylo naposledy, abychom zvládli ještě ten příští. Tak nás to naplňuje,“ říká zpěvákova manželka.

Má péči jako v nemocnici
Miluška se o svého muže stará jako prvotřídní zdravotní sestřička. „Petr má doma i polohovací postel se všemi vymoženostmi jako v nemocnici. Ta je k nezaplacení,“ dodává Voborníková.Přečtěte si
-bello-
6. 2. 2020 • 09:50

Miluška je sice ošklivá a možná i hloupá, ale Spálený něco znamenal a uměl.Bolesti od páteře jsou příšerné a tak mu nikdo závidět nemusí.Je fajn, že spolu jsou a pokud vím nijak snad ani neprotěžovali svoje děti / dítě a nejsou až tak, jak někteří ze šoubýzu. Např. jako Gott s Gottovou / TV Prima, reklamy, Bídníci, atd./, kdy Gott a blbá Postlerová, absolventa 11-ti letky (jediné její vzdělání !) protěžovali Gottovou všude a teď i jejich holky.Proti nim jsou Miluška Voborníková a Spálený v šoubýzu skromné pracovité květinky

defakto
5. 2. 2020 • 22:29

... to jsou na tom tak zle , že musí vystupovat oba dva v tomto jejich pokročilém věku a špatném zdravotním stavu ?
... není to týrání manžela , který i po tom že nemůže skoro chodit nutí manželka vystupovat po koncertech?

blankaflexi
5. 2. 2020 • 17:07

TA ,,nádherná ,, Miluška je škaredá jako noc !!! Větší obludu
aby pohledal,křivé zuby, neumí vůbec zpívat ,nikdy nedokončila školu,nemá žádní vzdělání ! Kdepak zdravotní sestra ?? ta neví
vůbec nic,hned v prvním ročníku ji doporučili vypadnout protože
se natřásala v Semaforu a zanedbávala školu. Ale má ,,krásné,,
nohy-PRÝ ,,, ted v sedmdesáti je to velmi důležité ????
Je pravda,že někdo v předešlém příspěvku napsal,že jí jde jen
o peníze !!!Děda musí vydělávat i se šroubama v páteři a umělou kyčlí !!!

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.