Marek Eben: Proč utekl z Prahy? | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

pátek 1. prosince 2023

Svátek slaví Iva, zítra Blanka

Marek Eben: Proč utekl z Prahy?

Moderátor Marek Eben přiznal, jaké jsou jeho příjmy.
Moderátor Marek Eben přiznal, jaké jsou jeho příjmy. (Marek Pátek)

Již nějaký čas pendluje mezi Prahou a Karlovými Vary. V hlavním městě mají s manželkou byt, v lázeňském městě dům. Až nyní ale Marek Eben (61) popsal, proč se s Markétou Fišerovou (59) rozhodli pro život na západě Čech.

„Vzniklo to po povodních v roce 2002. My máme v Praze byt, který je ve čtvrtém patře. Vrátili jsme se z dovolené a byla zatopená výtahová šachta. S invalidním vozíkem do čtvrtého patra je to fakt nálož,“ popsal moderátor a muzikant s tím, že v bytě byly všechny pomůcky, díky kterým se může o svou ženu starat.

„Po této události jsme si řekli, už je na čase zbudovat záchytný bod, kam je možné se uchýlit. Postavili jsme tedy chalupu  v místě, které je spojené s mým životem – v Karlových Varech. Já jsem tam měl první angažmá, pak jsem tam začal jezdit na festival. A do toho jsem ve městě začal hrát golf,“ zavzpomínal moderátor.

„Myslel jsem si, že je to taková chalupa, a protože jsme to stavěli důsledně na ten Markétin handicap, tak se začaly ty návštěvy ve Varech prodlužovat. A pak začala Markéta kňourat, že už do Prahy nechce. Takže jsme hlavně tam, je to naše druhé bydliště,“ dodal v rozhovoru pro Český rozhlas Eben.

 Kostková ze StarDance o Marku Ebenovi: Nejsme kámoši!

Video se připravuje ...Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.