Antonín Navrátil (60), hvězda dětských filmů: HÁDKA O POSTIŽENOU DCERU! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

čtvrtek 6. října 2022

Svátek slaví Hanuš, zítra Justýna

Antonín Navrátil (60), hvězda dětských filmů: HÁDKA O POSTIŽENOU DCERU!

Antonín Navrátil už neví, co dělat.
Antonín Navrátil už neví, co dělat. (Foto Aha! - Martin Pekárek a archiv Antonína Navrátila)

V televizním seriálu Kamarádi byl ten spravedlivý Honza. V životě se bývalé dětské hvězdě Antonínu Navrátilovi (60) nastolit spravedlnost pro sebe nedaří. „Sedmadvacet let se snažím získat dceru do péče. Marně,“ postěžoval si deníku Aha! nešťastný táta.

Postižená dcera Kateřina, která je podle odborných psychologických posudků mentálně na úrovni dítěte předškolního věku s IQ 30, oslavila v pondělí už třicáté narozeniny. „Kačáku, přejeme ti všechno nejlepší, spoustu dalších šťastných a hlavně svobodných let ne v ústavu, kam tě matka odložila, ale na svobodě,“ vzkazuje prostřednictvím Aha! dceři její táta. Jinou možnost nemá.

V květnu 1991 se Antonín vrátil z cest do prázdného bytu. „Manželka odvezla dva nákladní vozy věcí a naši dvouletou dceru,“ vzpomíná na těžké chvíle Navrátil. „Asi půl roku poté upadla do té doby bezproblémová dcera do bezvědomí,“ říká bývalý herec. Lékaři u dívenky zjistili vážné neurologické problémy. O několik let později podstoupila těžkou operaci hlavy. Navrátil se s dcerou prý nemohl vídat, protože mu matka odmítala Kačenku vydávat. Žádal úpravu styku, postupně začínal být u soudu jako doma.

Ani za 27 let ale ničeho nedosáhl. Chtěl by mít dceru doma, má novou rodinu, dvouletou holčičku Aničku a všichni se už na Katku těší. Ale nejde to. Naopak se znovu ocitl před soudem. „Bývalá žena tvrdí, že jsem se obohatil. Šetřil jsem dceři peníze formou pojištění. Protože ji ale její matka nechala zbavit svéprávnosti, musel jsem vést účet na své jméno,“ snaží se objasnit situaci Navrátil. Má pocit, že vše, co udělá, se obrací proti němu. „Prosím vás, pomozte mi. Chci, aby dcera mohla žít svobodně s námi,“ žádá. Zdá se mu, že už vyčerpal všechny možnosti.

Máma Ivana: Neplatil ani výživné!

Navrátilova exmanželka a rozhlasová redaktorka Ivana Navrátilová (52) vše vidí jinak. Tvrdí, že táta Antonín svým chováním ohrožoval Kateřinu na zdraví, a dokonce jí zpronevěřil statisíce korun! „Rozhodnutí opatrovnického soudu uznalo můj požadavek pro podání žaloby na vymožení Kačenčina stipendijního připojištění ve výši 295 tisíc korun, které jí tatínek zcizil,“ svěřila už před čtyřmi roky deníku Aha! Navrátilová s tím, že dcera měla od svých 18 do 25 let dostávat měsíčně rentu. Proto bylo v minulosti výživné sníženo na částku 6500 korun. „Ty ale také sedm let neplatil, protože si myslel, že nemusí, když má Kateřina invalidní důchod,“ posteskla si máma Ivana. Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.