Jaromír Nohavica má z ostudy kabát: Oblíbený písničkář "užitečným idiotem" Kremlu? | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

pondělí 15. července 2024

Svátek slaví Jindřich, zítra Luboš

Jaromír Nohavica má z ostudy kabát: Oblíbený písničkář "užitečným idiotem" Kremlu?

Jaromír Nohavica
Jaromír Nohavica (Martin Hykl / Aha)

Kreml získá nového »užitečného idiota«. Tak hodnotí polská mutace časopisu Newsweek fakt, že český písničkář Jaromír Nohavica (65) pojede do Moskvy pro medaili od ruského prezidenta Vladimira Putina (66). 

„Ruští lobbisté v Česku zaznamenají další velký úspěch,“ soudí časopis. A lituje, že tím »užitečným idiotem« bude Poláky milovaný český zpěvák.

Nohavica sice podle autora článku překládal a interpretoval písně Bulata Okudžavy (†73) a Vladimira Vysockého (†42), v jeho písničkách zní ruské motivy a melodie, ale... „I pro jeho polské fanoušky představuje obrovské překvapení, že jej potkala tak pochybná pocta,“ píše Aleksander Kaczorowski.

Puškinova medaile podle něj neníběžné vyznamenání, ale vyznamenané schvaluje osobně Putin, a tak ji mohou získat jen lidé, kteří Putinovu politiku nikdy nekritizovali. Ať už jde o ruskou agresi proti Ukrajině, anebo o četné vraždy a věznění oponentů, novinářů a umělců. Nohavica se už nechal slyšet, že si udělení metálu váží, a proto si pro něj hodlá dojet.

 Ostrava - Slavia: Sláva na Baníku. Místní modla Jaromír Nohavica zazpíval českou hymnu

Video se připravuje ...Přečtěte si
zvonik54
6. 11. 2018 • 18:46

Jestli paní M. Rottrová řekla, že to bylo blbé rozhodnutí, tak to řekla čistě za sebe podle svého inteligentního uvážení. Paní Rottrová je kulturní dáma. To ano. Ovšem servilní vazalové pochopitelně přejímají její názory, proto o tom píší a tudíž právě proto, že nemají názor vlastní. A chtějí se jí zalíbit. A kdo ví, jestli i ona také ten názor nemá od někoho jenom přejatý? Konec konců, když to přirovnáme k projevu samice kvalitního skotu, tak ta by také udělala búúú, a my bychom jí dali za pravdu, protože se nám tolik líbí.

qwerta
5. 11. 2018 • 10:06

lukim
5. 11. 2018 • 05:12

Souhlas

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.