Syn Karla Svobody terčem výhrůžek: Pod ochrankou 24 hodin denně? | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

čtvrtek 8. června 2023

Svátek slaví Medard, zítra Stanislava

Syn Karla Svobody terčem výhrůžek: Pod ochrankou 24 hodin denně?

Petr Klein Svoboda
Petr Klein Svoboda (Facebook)

Petr Klein Svoboda se s manželkou Lucií rozhodl natočit kontroverzní biják o konfliktu naší a muslimské kultury. Ač film s názvem "Jako v ráji" má ještě hodně daleko před premiérou, už teď je kolem projektu hodně "veselo".

Projekt syna Karla Svobody (†68) má přijít celkově na 74 milionů korun. A protože jde o pořádný balík, zkusil Petr Klein Svoboda oslovit Státní fond kinematografie. „Při grantových řízeních jsme se setkali s hrubým nepochopením. Viděli jsme, jak dva hlavní představitelé Rady SFK dokážou hodit do jednoho pytle své spoluobčany a nazvat je hlupáky, a zároveň jim nečiní problém obhajovat anonymní masu proudící z Afriky. Později byly vysloveny výhrůžky typu: S tímhle scénářem nemáte šanci na státní podporu, jedině když přepíšete scénář na pozitivní. Myšleno, jak hladká to bude integrace,“ popsal nečekanou reakci šokovaný Svoboda junior na webu Expres.cz.

A téma výbušného projektu může samozřejmě zvednout ze židlí i samotné muslimy. Nebojí se tvůrci filmu případných ataků? V Česku zatím situace není taková, abyste museli být pod ochrankou 24 hodin denně, jako jsou například redaktoři Charlie Hebdo. Ovšem je asi bez diskusí, že pokud islámská komunita v našich zemích vzroste, svoboda slova se sníží v přímé úměře,“ přiznává Petr Klein Svoboda. Přečtěte si
karel.homo...@...
30. 3. 2018 • 13:30

Dobrý,teď to u mě vyhrál.Držím mu palce,překvapil mě.

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.