Manželky kandidátů: PROKLETÍ VĚKOVÝCH ROZDÍLŮ?! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

pátek 19. dubna 2024

Svátek slaví Rostislav, zítra Marcela

Manželky kandidátů: PROKLETÍ VĚKOVÝCH ROZDÍLŮ?!

Kandidát na prezidenta Marek Hilšer s manželkou Monikou
Kandidát na prezidenta Marek Hilšer s manželkou Monikou (Facebook M. Hilšera)

Pouhé dva roky, ale také až 27 let! I takové věkové rozdíly panují mezi některými kandidáty na prezidenta a jejich drahými polovičkami. Že by byl problém například v tom, že by zájemci o Hrad svým mladším partnerkám nestačili, si ale nikdo nepřipouští. To spíš mají občas jejich ženy potíže držet krok se svými vyvolenými. Je tedy jejich věkový rozdíl prokletím?

Michal Horáček (65) a Michaela Horáčková (38)

Věkový rozdíl: 27 let

S první ženou Ruth se Horáček rozvedl v roce 2010. Svou současnou manželku, kostýmní výtvarnici, potkal při práci na projektu Kudykam. „Michal měl album, které se jmenovalo Strážce plamene, a produkce, která točila videoklipy k těmhle písničkám, mě oslovila asi na tři videoklipy. Takže jsme se seznámili na hradě Kokořín, kde jsme točili s Janou Kirschner klip k písničce Sněžná sova,“ vzpomínala Horáčková, kterou v roce 2012 pojal za ženu. Spolu mají dceru Julii.

Miloš Zeman (73) a Ivana Zemanová (52)

Věkový rozdíl: 21 let

Se svým budoucím manželem se studentka romanistiky na Masarykově univerzitě v Brně seznámila, když ten si veřejně posteskl, že nemá sekretářku. Ivana zanechala studia a na podzim 1990 se stala asistentkou tehdejšího vědeckého pracovníka Miloše Zemana v Prognostickém ústavu. V roce 1993 si rozvedeného a o dvě desítky let staršího politika vzala. Mají dceru Kateřinu (23). „Humor – to je to, co nás s Milošem spojuje. Nemůžu ale dávat na veřejnosti najevo, jak jsem vtipná, abych Miloše nezastínila,“ řekla již před časem Zemanová pro Právo.

Vratislav Kulhánek (74) a Bohumila Bračíková (55)

Věkový rozdíl: 19 let

Jednatelka firmy Bračíková, která žije s Kulhánkem »na hromádce«, již delší dobu dává najevo, že se do role první dámy nijak zvlášť nehrne. Podle Bračíkové by si ji také její partner nejdříve musel vzít. „To by se pan Kulhánek musel rozhodnout, jestli mě chce po boku, jestli si mě vezme, to také nevím,“ řekla na Impulsu. V jejich vztahu prý nic kvůli věkovému rozdílu nedrhne. „Naopak, myslím, že jsme společně nalezli téměř dokonalou symbiózu,“ sdělil Aha! Kulhánek.

Jiří Hynek (57) a Eliška Hynková (39)

Věkový rozdíl: 18 let

S manželem mají dva malé syny; se kterými je Hynková na mateřské dovolené. „V okamžiku narození našich dětí se zcela změnily mé priority a pracovní ambice se změnily v ambice vychovat z našich dětí slušné, inteligentní a aktivní muže. Nechci, aby naše děti vychovávaly cizí chůvy,“ uvádí bývalá manažerka a tlumočnice v životopise. K případným potížím soužití s 18 let starším mužem Aha! uvedla. „Žádné potíže neexistují. Můj manžel je mladý tělem i duší, a proto si výborně rozumíme. Jeho věk mu nikdo z našeho okolí nehádá. Navíc je aktivní sportovec, který je schopný mi ujet na kole, i když veze jedno dítě v sedačce a druhé za sebou na vozíku.“

Marek Hilšer (42) a Monika Hilšerová (28)

Věkový rozdíl: 14 let

Nejmladší ze všech životních partnerek prezidentských kandidátů Monika Hilšerová je lékařkou, stejně jako její muž. Vzali se v roce 2015. Čím ji Hilšer dokáže spolehlivě vytočit? „Když přemýšlí, tak vůbec nevnímá, chodí dokolečka a získat jeho pozornost je nesmírně těžké,“ svěřila se deníku Metro Hilšerová.

Mirek Topolánek (61) a Lucie Talmanová (50)

Věkový rozdíl: 11 let

Vztah někdejšího šéfa ODS a premiéra Topolánka a bývalé místopředsedkyně Sněmovny Lucie Talmanové se provalil v roce 2006. V té době byl Topolánek ještě ženatý s manželkou Pavlou. Ta tehdy Blesku řekla: „Takový nikdy nebyl. Jeho chování se prudce zhoršilo.“ Následoval rozvod, svou současnou partnerku pojal Topolánek za ženu v roce 2010, ještě o tři roky dříve se jim ale narodil syn Nicolas. Manželovu kandidaturu prý Topolánková ihned podpořila. „Řekla mi: Budeš si myslet, že jsem pološílená a že nemám rozum, ale mně se to líbí. Myslím, že jsi skutečně jediný, kdo to může zastavit,“ svěřil se expremiér.

Pavel Fischer (52) a Klára Fischerová (48)

Věkový rozdíl: 4 roky

Ani Klára Fischerová z ohlášené kandidatury svého muže nebyla zrovna »na větvi«, stojí ale při něm za každých okolností. Společně museli přestát ztrátu nejstaršího syna Vojtěcha, který se narodil s vážným postižením a zemřel v roce 2013. Vychovávají dcery Barboru a Markétu a syna Benedikta.

Jiří Drahoš (68) a Eva Drahošová (66)

Věkový rozdíl: 2 roky

Se svým mužem se potkali na maturitním plese její školy, kam po studiu zavítala. „Manžel mě velmi netypicky pozval do Národní galerie. Byl příjemně překvapen, že jsem neodmítla,“ vzpomíná Eva Drahošová na první rande se svým mužem. Po dvouleté známosti do toho v roce 1974 »praštili«, mají spolu dvě dcery – Radku a Lenku.

Petr Hannig (71)

Jako jediný bez přiznané partnerky žije Petr Hannig. Žena mu zemřela již v roce 1989. Podle Miroslava Graclíka, který o Hannigovi napsal knihu »Zlatá 80 – S Petrem Hannigem na maximum«, žije kandidát již čtvrt století s přítelkyní Silvou, do toho však udržuje paralelní vztah s jistou Olgou. Hannig ale toto tvrzení pro Aha! včera popřel: „Se Silvou jsem zakládal firmu. A Olga? To je nějaká blbost.“

Co na to odborníci?

Psychiatr Jan Cimický (69)
Jaké jsou výhody i nevýhody velkého věkového rozdílu ve vztahu?

„Kalendářní věk nemusí hrát žádnou roli, zásadní je, do jaké míry partneři souzní. Výhoda je, pokud jsou obdobného věku, že mají stejné zážitky, které mohou sdílet. Když je mezi nimi věkový rozdíl, může se mladší z partnerů opřít o zkušenost toho staršího.“

Osobní kouč Aleš Kalina

Po vstupu do vysoké politiky se rozpadlo již několik vztahů. Jsou vztahy prezidentských kandidátů imunní tím, že jde o takto vysokou funkci a rozpad by nepůsobil dobře?

„Zde dochází ke změně vztahového parametru, když se jeden z partnerů dostane někam jinam. Jedním z parametrů bývá třeba narození dítěte nebo povýšení v práci. Tento parametr je pacholek, neboť způsobuje, že se v hlavě aktivují úplně jiné emoční programy, takže se člověk začne chovat jinak a hlavně nepředvídaně. Takže může se to samozřejmě stát. Pokud v těchto podmínkách ten vztah nemá svoji stabilitu a partneři nemají problémy vyříkány, může se tato změna parametru zcela zásadně projevit.“

Na video s Michaelou Horáčkovou se můžete podívat zde:Přečtěte si
ivoadler
10. 1. 2018 • 10:56

Ze všech kandidátů to nejvíc nepřeju Hilšerovi. Je to cucák.

vigela
9. 1. 2018 • 15:51

Proč prokletí? Ať si to má každý, jak mu to vyhovuje.

nicnezpravda
9. 1. 2018 • 12:23

To souhlasím !

fouk.si
9. 1. 2018 • 11:48

Horáčková je tlama nepříjemná, tak jak její starý.

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.