Bohdalová po pohřbu Štědrého (†80): Já toho Karla nechápu... Myslela tím Gotta? | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

pátek 14. června 2024

Svátek slaví Roland, zítra Vít

Bohdalová po pohřbu Štědrého (†80): Já toho Karla nechápu... Myslela tím Gotta?

Bohdalová nad Gottem kroutila nevěřícně hlavou.
Bohdalová nad Gottem kroutila nevěřícně hlavou. (Foto Aha! - Pavel Machan, Martin Hykl)

Na pohřby nechodí, psychicky ho ničí. V uplynulých deseti letech byl Karel Gott (78) jen na posledním rozloučení s hitmakerem Karlem Svobodou (†68) a zpěvákem Waldemarem Matuškou (†76). Až teď příšel do strašnického krematoria vyprovodit Karla Štědrého (†80) na poslední cestě.

Pojilo je dlouholeté, pevné přátelství. „Odešel jeden z mých nejbližších. Skvělý kolega a rodinný přítel, se kterým jsem prožil podstatnou část svého života,“ zavzpomínal Slavík po odchodu přítele do pěveckého nebe. „Byli jsme si velmi blízcí, několik desítek let se naše cesty protínaly a zažili jsme společně mnoho legrace a radosti z muziky,“dodal.


Každou sobotu se setkávali nebo si alespoň volali. Proto téměř nikdo nepochyboval o tom, že i když Gott tryzny nesnáší, na tuhle si cestu najde.

Podle dobře informovaného zdroje ale chybělo jen málo, a zdravotní problémy jeho příchod zhatily. Zpěvákovi bylo prý už od rána nevolno a jen s velkým sebezapřením se vypravil do Strašnic. Zřejmě hlavně kvůli tomu ho doprovázela na obřad i z něj ochranka. Nikdo si přece nemůže myslet, že by milovanému a obdivovanému Gottovi chtěl někdo z početných celebrit v krematoriu nějak ublížit...

Na konci dojemného obřadu, kde nad rakví promluvili televizní matador Gustav Oplustil (91), profesor MUDr. Jan Pirk (68) a herečka Jiřina Bohdalová (86) a který netradičně provázela živá hudba kapely Petra Soviče (30), měli i muži včetně Karla Gotta slzy v očích.

Zaskočená Bohdalová: Proč Karel nešel s námi?

Gott nešel do krematoria předním vchodem, jako všichni ostatní, ale bočním vstupem, kudy se jinak nosí věnce a květinové dary. A s manželkou Ivanou (41) tudy odcházel také po skončení obřadu. „Nechápu, že Karel nešel ven s námi. Mohli jsme vše probrat,“ mluvila Jiřina Bohdalová (86) při odchodu z krematoria a měla tím pravděpodobně na mysli Karla Gotta. „Já jsem s ním uvnitř prohodil pár slov. Drží se, to jsem rád. A on už odjel?“ ptal se zpěvák Josef Zíma (85).

Na video z posledního rozloučení s Karlem Štědrým (†80) se můžete podívat zde:

Video se připravuje ...Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.