Měsíc po smrti Fialové (†88): Rozhodnuto o pohřbení! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

středa 6. prosince 2023

Svátek slaví Mikuláš, zítra Ambrož / Benjamín

Měsíc po smrti Fialové (†88): Rozhodnuto o pohřbení!

Květa Fialová (†88)
Květa Fialová (†88) (Alexandr Malachovský)

Přestože Květa Fialová (†88) zemřela přesně před měsícem a dnem, pohřbena bude až příští rok! „Maminku mám zatím v urně doma a není, kam spěchat. Ráda bych, až jí budeme pochovávat, aby to všechno kolem bylo voňavé, rozkvetlé, veselé,“ řekla deníku Aha! hereččina dcera Zuzana Hášová (56).

Urna s popelem bude uložena do země ve slovenské vesnici Lazisko v Nízkých Tatrách, která je od Prahy vzdálená 500 kilometrů. „Bylo to maminčino přání,“ tvrdí Zuzana. V Lazisku poblíž Liptovského Mikuláše měla totiž domek hereččina maminka a Květa to tam milovala. Navíc na místním hřbitově odpočívá nejen její matka, ale i sestra. „Dala jim přednost i před manželem, mým tatínkem, která je pohřben v Praze,“ pokračuje dcera režiséra Pavla Háši (†80).

Pro uložení urny v létě se Zuzana rozhodla i proto, že z urny na vesnickém hřbitově má vyrůst strom. „Na internetu jsem si našla firmu, která do popela přidá hlínu se semínkem. Když se ta urna zasadí do země a po čase se rozpadne, vyroste na jejím místě strom. Tak uvidíme!“ míní Hášová. Byla by šťastná, kdyby se její maminka vysněného stromu »tam nahoře« dočkala.

Fialová (†88) si vybrala speciální urnu už před smrtí: Z Květy vyroste strom!

Video se připravuje ...Přečtěte si
jity
26. 10. 2017 • 09:04

Paní KF holt byla vždycky zvláštní, tak poslední přání se má splnit. Budiž ten strom opravdu vyroste a bude krásný.

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.