Kam s urnou Skořepové (†93)? Tuhle variantu by si jistě nepřála! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

středa 29. listopadu 2023

Svátek slaví Zina, zítra Ondřej

Kam s urnou Skořepové (†93)? Tuhle variantu by si jistě nepřála!

Herečka až do smrti svůj rodný kraj milovala.
Herečka až do smrti svůj rodný kraj milovala. (Foto Aha! – Pavel Machan, David Kundrát, Daniel Černovský)

Klasickou nerudovskou otázku, kam s ním, momentálně řeší synovec a prasynovec Luby Skořepové . Nevědí, kam uložit urnu s jejím popelem. Nabízí se rodinný hrob v Náchodě. V tom už ale rok odpočívá její zavržený bratr Karel (†88), se kterým herečka nemluvila!

Pozůstalí tam přesto chtějí Lubu uložit – už jen proto, že tam kromě bratra spočinuli také rodiče znesvářených sourozenců... Jenže obě rodiny nejsou v kontaktu! „Do jejich propojení musel být zapojen Městský úřad města Náchod. Obě rodiny mají totiž přetrhané veškeré kontakty, dokonce na sebe nemají ani telefonní čísla,“ prozradil deníku Aha! dobře informovaný zdroj.

„Budeme se snažit oběma rodinám pomoci se propojit. Vyjednávání je však na nich, do toho nemůžeme zasahovat,“ potvrdila Aha! tisková mluvčí náchodské radnice Nina Adlof. Zatím není ani zcela jisté, zda se rodina Karla Skořepy zúčastní pietní akce konané na počest zesnulé herečky.

Jablko sváru
Dávná křivda byla silnější než odpuštění a nalezení společné řeči. „Bratr se neozval, ani když mi bylo devadesát. Žije v lese u Náchoda. On je podivín, je strašně divnej. Je to od té doby, kdy nám vzali komunisti pilu a tatínek, aby se zachránil, protože byl kulak, ho poprosil, jestli by tam dělal dělnickou práci. A on to dělal, my jsme se ségrou studovaly,“ svěřila deníku Aha! před třemi roky Luba Skořepová. „Sestra studovala na vysoké kreslení a češtinu, já na konzervatoři. Kdyby to bratr nezachránil, tak by nás nenechali studovat. A to v něm zůstalo, že musel dělat...“ prozradila důvod odcizení.Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.