Anděl Páně II. – exkluzivní fotky z natáčení: Ozdobou bude Kerekes! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

úterý 16. dubna 2024

Svátek slaví Irena, zítra Rudolf

Anděl Páně II. – exkluzivní fotky z natáčení: Ozdobou bude Kerekes!

Režisér Jiří Strach s hlavními hrdiny sleduje právě natočené záběry.
Režisér Jiří Strach s hlavními hrdiny sleduje právě natočené záběry. (Foto pro Aha! - Česká televize, Marlene Film Production)

Natáčení volného pokračování jedné z nejúspěšnějších českých pohádek nového tisíciletí Anděl Páně je v plném proudu. Filmaři už mají za sebou první etapu, kterou hostil hrad v Ledči nad Sázavou. A následně se přesunuli do Beřkovic a Českého Krumlova. Štáb čeká také dvoudenní natáčení v přírodních sceneriích na Slovensku. Ateliérové scény pak vzniknou ve studiích České televize. Pojďte s námi nahlédnout filmařům pod pokličku.  Máme exkluzivní fotky z natáčení…

S původní dvojicí, andělem Petronelem, kterého opět ztvárnil Ivan Trojan, a čertem Uriášem, jehož znovu hraje Jiří Dvořák, se na scéně objevují i nové postavy. Malou Anežku hraje Anička Čtvrtníčková, její ovdovělou maminku Vica Kererekes. Dále se na plátně objeví i trio zlodějských kumpánů: Pavel Liška, Marek Taclík a Stanislav Majer, nabubřelý majitel krejčovské dílny Bolek Polívka. Představí se i Vojta Dyk jako prodavač nebo Lucie Bílá v úloze svaté Lucie.

„Nejsem tu poprvé. Právě tady vznikaly i některé záběry do pohádky Šťastný smolař,“ prohlásil před natáčením na hradě v Ledči nad Sázavou režisér Jiří Strach. A o co půjde v ději tentokrát? Věčné tahanice mezi andělem Petronelem a čertem Uriášem způsobí, že se vzácné jablko ze stromu poznání zakutálí z nebe na Zem. A to už se Bůh pořádně rozzlobí. Oba hříšníci se tak ocitnou v malém městečku vpředvečer svátku svatého Mikuláše, kdy jsou ulice plné čertů, andělů a mikulášského koledování.

„Rozhodnutí, že vznikne pokračování, přišlo až ve chvíli, kdy Marek Epstein přinesl tak nosný výchozí nápad, že stálo za to tu rukavici zvednout,“ řekl k tomu režisér.

Slavný hrad. Natáčel 
tam i Depardieu

Pro scény příběhu, který se odehrává v adventním čase, byly vyrobeny desítky dekorací, jejichž výroba trvala téměř jeden a půl měsíce. Po celou dobu natáčení na hradě v Ledči je střežila bezpečnostní agentura. Samotné natáčení do běžného provozu hradu ani moc nezasáhlo. „V zimním období je to organizačně jednodušší,“ uvedl kastelán hradu Luděk Šíma.

„Jak návštěvníci, tak obyvatelé Ledče přijímali filmování s pochopením. Za ty roky už jsme na filmaře zvyklí,“ dodal kastelán s tím, že od roku 1999 je Anděl Páně II. již třináctým natáčením, které tento hrad hostil. „Natáčely tu jak domácí, tak zahraniční produkce s velkými hvězdami. Gérard Depardieu zde točil Bídníky, Matt Damon zase Kletbu bratří Grimmů,“ prozradil Šíma.Přečtěte si
-bello-
6. 3. 2016 • 14:42

Viděla jsem kousek pohádky Anděl páně a nelíbilo se mi to.

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.