Četníci hlásí dvojitý návrat! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

úterý 23. dubna 2024

Svátek slaví Vojtěch, zítra Jiří

Četníci hlásí dvojitý návrat!

Pavlína Moskalyková se díky tátovi pohybuje mezi filmaři od narození a kamarádí i s Václavem Postráneckým.
Pavlína Moskalyková se díky tátovi pohybuje mezi filmaři od narození a kamarádí i s Václavem Postráneckým. (Aha!: Dalibor Puchta, Česká televize)

BRNO – Hotovo! Pavlína Moskalyková (48), dcera legendárního režiséra Antonína Moskalyka (†75), už dokončila poslední, třetí řadu tatínkova úspěšného seriálu Četnické humoresky, ve kterém září herecké hvězdy jako Tomáš Töpfer či Ivan Trojan!

Hotovo! Pavlína Moskalyková (48), dcera legendárního režiséra Antonína Moskalyka (†75), už dokončila poslední, třetí řadu tatínkova úspěšného seriálu Četnické humoresky, ve kterém září herecké hvězdy jako Tomáš Töpfer či Ivan Trojan! Po Moskalykově smrti totiž za něj musela několik dílů Pavlína sama zrežírovat a s těmi teď trávila uplynulé měsíce ve filmařské střižně. A oblíbení »Četníci« se chystají i k návratu na knižní pulty!

Zatímco na obrazovky České televize nová řada Četnických humoresek vtrhne hned po odvysílání repríz stávajících dvou řad, tedy někdy v létě, na knižní pulty se beletrizovaná třetí řada, kterou vydává nakladatelství Jota, dostane na podzim. „Jsem ráda, že v nakladatelství Jota vyjdou knižně všechny tři série seriálu Četnické humoresky. Táta se velmi těšil, že si všechny příběhy o »svých četnících« bude za dlouhých zimních večerů číst, ale bohužel se této knižní podoby nedočkal,“ říká režisérka Pavlína Moskalyková.

„Tento seriál jsem s mým tátou prožívala od začátku a podílela se na něm jako autorka několika scénářů. Když táta vážně onemocněl, slíbila jsem mu, že seriál režijně dodělám. Oba jsme k němu měli velmi srdečný vztah proto, že představuje hodnotného a charakterního českého člověka, který ovšem vlastní nebetyčný smysl pro humor i v těch nejprekérnějších situacích. Doufám, že se čtenářům budou zbeletrizované příběhy líbit tak jako seriál, který zvítězil v kategorii Seriál roku 2005 v anketě TýTý. Za všechny autory námětů a scénářů a hlavně za mého tátu přeji čtenářům všech tří knih o policejní brněnské pátrací stanici takový zážitek a radost jako při sledování seriálu Četnické humoresky,“ dodává Pavlína Moskalyková.

Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.