Marek Vašut (55): Na psychiatrii jsem pravidelně, ale dá se s tím bojovat | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

čtvrtek 13. června 2024

Svátek slaví Antonín, zítra Roland

Marek Vašut (55): Na psychiatrii jsem pravidelně, ale dá se s tím bojovat

Marek Vašut je pacientem profesora Rabocha již řadu let. Se svými psychickými problémy se za ta léta již naučil pracovat.
Marek Vašut je pacientem profesora Rabocha již řadu let. Se svými psychickými problémy se za ta léta již naučil pracovat. (Aha! – Marek Pátek)

Herec Marek Vašut se netají tím, že má psychické problémy. S afektivní poruchou, kterou trpí, se už léta léčí u profesora Jiřího Rabocha. Tomu Vašut nedávno pokřtil knihu.

Knihu s recepty na lepší paměť a náladu herec pokřtil svému psychiatrovi s velkou radostí. Vašut k němu dochází již řadu let, tudíž ho bere v podstatě za svého známého. O receptech na dobrou náladu ví herec trpící afektivní poruchou své. Za ta léta už ale ví, jak s ní pracovat.


„Ta nemoc, které se nepřesně říká deprese, v mém případě vyžaduje kontinuální pravidelnou léčbu. Díky moderním medikamentům je to úplně v pohodě a máte to pod kontrolou,“ svěřil se Vašut na revue.idnes.cz. Zároveň vyzývá všechny, které psychické problémy sužují, aby se nebáli vyhledat lékařskou pomoc.

Afektivní poruchy, jinak také poruchy nálady, se projevují změněnou náladou, která neodpovídá reálné životní situaci nemocného a narušuje jeho uvažování, jednání i somatické (tělesné) funkce. Jejím důsledkem jsou adaptační poruchy (poruchy přizpůsobení) a sociální selhávání. Bývají provázeny narušením aktivity a změnou motivace. (Zdroj: Wikipedie)

Přečtěte si
-bello-
26. 12. 2015 • 02:12

Na tu poruchu tady pasuje každej drurhej diskutér :-

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.