Pohřeb legendy Bohemians Františka Jakubce (†60)! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

neděle 26. března 2023

Svátek slaví Emanuel, zítra Dita

Pohřeb legendy Bohemians Františka Jakubce (†60)!

Fotografie
Fotografie (internal)

Legendy Bohemky i českého fotbalu se včera rozloučily s Františkem Jakubcem (†60). Skvělého beka přivedly deprese až k sebevraždě. Na nebeský trávník tak odešel první z nejslavnější generace vršovických Klokanů.

„Děkujeme ti za zisk titulu, který bychom bez tvé pomoci nemuseli získat. Je nám líto, že jsi nás opustil jako první člen mistrovského týmu a budeme na tebe vzpomínat s úctou,“ pravil útočník Jaroslav Němec za slavný tým z Ďolíčku, který v sezoně 1982/83 získal jediný titul v historii klubu.
Na pětadvacetinásobného reprezentanta vzpomínaly ale i další osobnosti. „Hráli jsme spolu rok. Byl to velmi poctivý pravý obránce a kamarád. Byli jsme spolu v létě v Holandsku, kde jsme na lodi hráli karty, něco popili a vzpomínali,“ vyprávěl Karol Dobiáš.

S kondolencí přišli i Petr Rada, Jan Bergr, sporťák Otakar Černý nebo ikona vršovického klubu Antonín Panenka. „Vždy to byl velmi příjemný společník, veselý a družný. A také výborný fotbalista. Je to smutný konec,“ připomněl Panenka. Mladší generaci fotbalistů pak zastoupil Horst Siegl. „Odehráli jsme spolu dost utkání, i když už ne mistrovských. Byl jsem překvapen, asi jako celá nejen fotbalová veřejnost. Je to nepochopitelné,“ řekl o skoku ze sedmého patra, který František Jakubec minulý pátek ukončil svůj život.

Co se stalo
František Jakubec (†60) vyskočil minulý pátek před osmou večer z okna svého bytu v Praze-Tróji. Po pádu z 21 metrů byl na místě mrtvý. K sebevraždě ho zřejmě dohnaly těžké deprese, kterými v poslední době trpěl a od kterých mu neulevili ani lékaři v Bohnicích.
František Jakubec (†60)
– v letech 1978-86 odehrál za Bohemku 255 zápasů a dal 17 gólů.
– v legendární sestavě Klokanů hrál s číslem 2 pravého beka.
– komunistický režim ho nakonec pustil hrát do Řecka a Švýcarska.
– v reprezentačním dresu odehrál 25 zápasů.
– má manželku, syna a dceru.

Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.