Jan Saudek (80): Z olympioniků jsem udělal královny a esa! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

středa 29. června 2022

Svátek slaví Petr a Pavel, zítra Šárka

Jan Saudek (80): Z olympioniků jsem udělal královny a esa!

Saudek s veslaři Janem a Ondřejem Vetešníkovými. Přestože je dělí desítky let, jejich těla se až tak neliší. Saudek je i v 80 letech šlachovitý a svalnatý.
Saudek s veslaři Janem a Ondřejem Vetešníkovými. Přestože je dělí desítky let, jejich těla se až tak neliší. Saudek je i v 80 letech šlachovitý a svalnatý. (Foto pro Aha! - Jan Saudek, Iva Roháčková)

Nejlepší sportovci Dukly jako nejvyšší karty v paklu. Tak je nafotil do kalendáře pro jeden peněžní ústav fotograf Jan Saudek (80). Z olympioniků a mistrů světa jsou esa, králové a královny.

Saudek nepoužil svůj nápad s kartami poprvé. V případě mladých, pohledných, vysportovaných těl ho prý ale dovedl k dokonalosti. „Zúročil jsem vše, co jsem se za 50 let fotografování lidí naučil. Sportovci byli neuvěřitelně vstřícní. Žádná neochota a to se mi hodilo. Fotografoval jsem královny a esa. Jejich optimismus a vůle zvítězit je z toho vidět,“ pochvaloval si Saudek, který své modely postavil před známou »plesnivou« zeď.


„Dlouho jsem přemýšlel, proč to šlo tak pěkně od ruky. Už to vím. Do Dukly se berou jen hezcí lidé. To za mých časů nebylo. Dřív měli někteří závodníci pěknou trhu,“ dodal. Dělat modely a modelky se líbilo i sportovcům. „To jsou opravdu moje dvě já. Já v současnosti řeším olympiádu v Riu, kolik obětuju malému, kolik atletice. Mně ta karta naprosto vystihuje,“ reagovala Bára Špotáková.Přečtěte si
mirkazam
18. 11. 2015 • 10:53

Malý ucamraný skřet...

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.