Nenávist "báby Konopnice" s Růžičkovou! Ve filmu i v životě! Proč? | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

neděle 16. června 2024

Svátek slaví Zbyněk, zítra Adolf

Nenávist "báby Konopnice" s Růžičkovou! Ve filmu i v životě! Proč?

Trilogie Slunce, seno....
Trilogie Slunce, seno.... (Foto: Aha! - ara)

Nenáviděly se ve filmu, ani ve skutečnosti! Představitelka báby Konopníkové z trilogie Slunce, seno,… Marie Pilátová (†93) nemusela silné antipatie k herečce Heleně Růžičkové (†67) coby sousedce Škopkové vůbec hrát. Do smrti jí neodpustila facku a povyšování.

„Jak bych to řekla…S ničím se nebabrala,“ řekla o Růžičkové Pilátová, která zemřela v úterý na chřipku. Její oslabené srdíčko selhalo. Přestože Helena působila hodně přátelsky, jakmile dotočila obraz, vůbec s Marií nekomunikovala. „Nevšímala si nás,“ zavzpomínala na natáčení trilogie představitelka Konopníkové, které na place nesedla téměř žádná profesionální herečka. „Mužský byli lepší než ženský. Ženský se nad nás povyšovaly. Ty jo, ale mužský ne,“ svěřila se amatérská herečka z Hoštic u Volyně.

Srazila by vola

Vztahy mezi Růžičkovou a Pilátovou se nejvíc vyostřily při natáčení druhého dílu Slunce, seno a pár facek. „Jak jsme se rvaly před zámkem, tak mi takovou vlepila, až se mi hlava otočila. Říkala, že když hraje, že se necejtí,“ pamatovala si Marie detaily z hromadné bitky i po 25 letech od natáčení. S Helenou si to ale nikdy nevyříkaly. Facka to ovšem musela být pořádná! Helenina slova mluví za vše. „Já když dám facku, tak opravdu porazí vola,“ přiznala před lety Růžičková.

2218091:gallery:true:true

Filmová vesnice truchlí: Moc srandy si Konopníková neužila

Smrt Konopníkové zasáhla obyvatele jihočeských Hoštic i diváky trilogie Slunce, seno... U domku Marie Pilátové (†93) se objevily hořící svíčky. Mezi prvními zapálil svíčku předseda JZD Dobrá Voda Hoštice Miloslav Daňha. „Všichni ji tu měli rádi. Do poslední chvíle byla vitální, na její věk to bylo obdivuhodné. Nikoho podobného v Hošticích v tomto věku nepamatuji. Ještě nedávno si vybrala ze své zahrádky brambory,“ řekl Daňha.

Právě členové místního JZD kdysi tvořili předlohu Troškových filmových družstevníků. V družstvu pracovala léta i Marie Pilátová. „Ochotničila, měla ráda legraci. Moc srandy si ale asi neužila, život na vsi nebyl snadný. Práce, rodina, děti, domácnost, vaření, hospodářství, králíci. To bylo to, co znala,“ shodli se místní. Podle všeho právě natáčení se Zdeňkem Troškou přineslo rozptýlení do jejího života. Vychovala dvě dcery Janu a Marii.

Poslední rozloučení

Podle informací deníku Aha! bude mít Marie Pilátová pohřeb v sobotu na hřbitově v Hošticích. V místech, kde jako Konopnice natáčela několik scén pro Slunce, seno...

Hoštice vymírají. Na ty, kteří odešli nadobro, se můžete podívat v galerii.


Přečtěte si
lesnismes
7. 8. 2016 • 22:47

Nazer se kr-avko,meles blejance asi z hladu.

deep.peeling
15. 2. 2015 • 23:29

Vy jste magoři Práce, rodina, děti, domácnost.....- to je pro ženskou utrpení? Co má být teda smyslem života žen? Chlast, nohy nahoře, bezdětná, bez práce a honit chlapy?

bella.
22. 1. 2015 • 11:35

opr: občas

bella.
22. 1. 2015 • 11:30

Růžičkovou jsem měla moc ráda a neherečky ve filmu byly úžasné. Zbytek mě nezajímá. Fakt je, že dnešní vesnice, pokud nejsou UNESCO chráněné, anebo neleží na trase západních turistů , nebo tam nebydlí nějaký magnát, nebo se nestaví ob čas nějaká fabrika , tak jsou často mrtvé, vybydlené a v pohraničí často v dezolátním stavu . Ráj na zemi to už dávno není, měla by se upravit hymna

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.