Úmrtí herečky Evy Jirouškové: "Pět let se trápila," říká její kamarádka Obermaierová | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

sobota 25. března 2023

Svátek slaví Marián, zítra Emanuel

Úmrtí herečky Evy Jirouškové: "Pět let se trápila," říká její kamarádka Obermaierová

Eva Jiroušková se podle její kamarádky Jaroslavy Obermaierové posledních pět let života hodně trápila.
Eva Jiroušková se podle její kamarádky Jaroslavy Obermaierové posledních pět let života hodně trápila. (Aha! - Mária Rušinová, ara)

Toužila hlavně po hraní. Eva Jiroušková (†83) milovala jak jeviště, tak kameru. Za život natočila herečka na 50 filmů a seriálů, ale hlavní role ji minuly. „Měla pech,“ říká Jaroslava Obermaierová (68), která si byla s herečkou velmi blízká.

Jarka byla s Evou v angažmá v pražském Divadle E. F. Buriana. „Byla to moc hodná holka. Bavilo ji hraní, toužila po některých rolích, ale nedočkala se jich,“ vzpomíná na kamarádku Jarka. Stejně tak prý nikdy nepřišla osudová láska a chlap, který by jí prozářil život. V tom měly obě herečky společný osud.

Na sklonku života Evu Jirouškovou postihlo několik mrtviček. Posledních pět let nemohla chodit, pečovala o ni sestra. „Měly spolu krásný vztah,“ říká Obermaierová. Když už byla starost o sestru nad její síly, skončila Eva v pečovatelském domě. Poslední roky byla zcela závislá na pomoci druhých. „Chodila jsem za ní, ale bývalo to všelijaké. Někdy si vůbec nepamatovala, že jsem u ní byla,“ vysvětluje Jarka. „Teď už má Eva klid,“ dodává dojatě.

Král Šumavy
Eva Jiroušková si zahrála v roce 1959 například novomanželku Říhovou ve filmu Král Šumavy. Z hlavních protagonistů a tvůrců tohoto kontroverzního snímku tak dnes už žijí pouze Libuše Havelková (90) a Rudolf Jelínek (79).Přečtěte si
kasta
12. 1. 2015 • 22:58

Autore hohu,hlavní a vedlejší protagonista neexistuje,jen protagonista.Paní Jirouškovou jsem znala.Čest její památce!

sestrasestry
12. 1. 2015 • 14:07

Všechno nejlepší k 60-tinám Jinak, bohužel nám likvidují otce, ačkoli jsem kontrolami tento proces přibrzdila, tak vždy všude nejsem. A asi vědí, proč se snaží si klienta ponechat a raději ho vozí každý třetí den po propuštění znovu do nemocnice. řešení je obtížné, jelikož jde v reálu o člověka s omezenou svéprávností., který jim envědomky jde na ruku.

mekanik
12. 1. 2015 • 13:51

ar-ale no tak nebud zlá,třeba to oxy není

mekanik
12. 1. 2015 • 13:50

cem-jj hlavně ČB vid

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.