Eva Feuereislová z VyVolených je prý podvodnice: Čtěte její obhajobu! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

sobota 2. července 2022

Svátek slaví Patricie, zítra Radomír

Eva Feuereislová z VyVolených je prý podvodnice: Čtěte její obhajobu!

Eva Feureislová
Eva Feureislová (nezhubnesneplatis.cz )

Účastnice reality show Eva Feureislová má na sobě cejch podvodnice od doby, kdy si ve 22 letech koupila ve vidině snadného zbohatnutí od známých dvě firmy, které se záhy ukázaly po uši zadlužené. Zjednodušeně řečeno, autobazary prodávaly auta svých klientů, kterým ale následně nedávaly peníze. Také vás zajímá, co o tom říká blonďatá Eva dnes? Zeptali jsme se…

Evo, podle vašich bývalých přátel jste podvodnice, lhářka a zlodějka, která brzy skončí ve vězeňských teplácích. Co k tomu řeknete?

Každý si dnes může říkat a psát co chce, ale musí si být vědom toho, že pomluvy jsou trestným činem. Nikdy jsem nebyla z ničeho obviněná, ani podezřelá, natož odsouzená.

Vaše jméno nicméně v policejním vyšetřování figuruje…

V jedné kauze jsem pouze svědek a pro někoho dost nepohodlný Možná proto snaha očernit mě.

Pokud jste tedy oběť, proč se nebráníte?

Řeším to s policií a mým právním zástupcem. Až budu moci, tak médiím poskytnu informace. Je to hodně zajímavé, například falešná trestní oznámení na mě a podobně…

Vše se stále točí okolo vaší koupě zadluženého autobazaru?

Vše pochází od jedné osoby. Podvedení lidé však moc dobře vědí, komu předali svá auta, za která nedostali zaplaceno, nebo komu poslali na účet peníze, a proto proti mně nesvědčil ani jeden svědek.

Přesto o vás stále někteří lidé tvrdí, že jste podvodnice a zlodějka...

Pokud to někdo takové pomluvy roznáší, tak jsou to lidé z okruhu manželky toho pána, co mi prodal zadluženou společnost, nebo se řídí nepodloženými informacemi.

Proč by to dělali?

Jde spíše o to, že se někdo snaží odvrátit pozornost od podvodů, které napáchal, a tak vinu svaluje na někoho jiného. Ale policie a soudy mají dost důkazů o tom, kdo podváděl a kdo je jen svědek.

Hrozí vám tedy vězení, jak nedávno někdo napsal?

No jestli se u nás zavírají svědci, tak možná jo. Ale vážně. Každý, kdo tuto kauzu zná, ví, že člověk, který mi prodal ty dvě společnosti, na nichž napáchal stomilionové podvody, byl už v červnu nepravomocně odsouzen na 7,5 roků vězení za podvody, které páchal od roku 2010 v těchto mnou koupených společnostech. A v tom roce já ho ještě neznala. Poznala jsem ho až v listopadu 2011 a o 9 měsíců později jsem si od něho kupovala firmy.

Proč jste si tedy koupila dvě firmy plné průšvihů?

V době koupě těchto zadlužených firem mi bylo 22 let. Byla jsem mladá a naivní a bezmezně jsem věřila své kamarádce Gabriele – jeho manželce, která mě přesvědčovala, jak se budu mít dobře, protože mi prodávají s manželem »rozjetý výnosný byznys«, z kterého nadstandardně žijí a jezdí si v nových Mercedesech.

A vy jste také chtěla žít jako v pohádce…

Ano, tak došlo k tomu, že jsem si koupila neskutečnou hromadu podvodů, pod kterou se skrývají osudy okradených lidí. Jejich Mercedesy zabavila leasingová společnost hned po jeho zatčení. Leasingová společnost je chtěla ihned vrátit. Byly totiž psané na firmu, co jsem si koupila a tito manželé, kteří v nich jezdili, leasing neplatili.

Nezlobte se, ale to jste byla vážně tak hloupá? Nic jste si neověřila? Vždyť jste musela vidět nějaké doklady, daňová přiznání…

Byli to mí přátelé, ale přesto jsem si v Aresu (registr ekonomických subjektů – pozn. redakce) i v dalších dostupných databázích ověřovala, jestli ve firmách, co chci koupit, není nějaký problém. Všude bylo vše čisté, bez známek toho, že by firmy byly v tak strašném minusu.

A to si vysvětlujete jak?

Na soudech po celé ČR byly podány žaloby, exekuce, na policii spousty trestních oznámení. Měli ale jednoho z nejlepších a nejobávanějších právníků v ČR a pracovali s metodou odvolávání se do nekonečna, a tak se lhůty natahovaly a nic nenabylo právní moci. Proto jsem nic nemohla legálně zjistit.

Ve VyVolených jste řekla, že jste kvůli tomu chtěla spáchat sebevraždu. To byla pravda nebo jen trik jak ohromit diváky?

To je bohužel pravda. V roce 2012 když jsem byla předvolána na policii a dozvěděla se o všech těch podvodech. Na policii jsem se zhroutila. Nedokázala jsem se smířit s tím, že mě někdo blízký takto podvedl. Volali mi různí lidé a vyhrožovali, že chtějí své peníze, nebo se mi něco zlého stane. Ty výhrůžky byly dost drsné.

A co kamarádka Gabriela?

Dávali mi najevo, že je to průšvih a že prý mě někdo zabije. Snažila se, abych od ní nemohla odjet. Chtěla mě mít pod kontrolou, aby mě mohla psychicky deptat, abych to snad ukončila sama. Ten týden, co jsem u ní byla, byl očistec. Byla jsem na pokraji svých sil a myslela jsem, že svůj život opravdu ukončím.

Co vás zachránilo?

Nakonec mi pomohli přátelé, abych se z téhle etapy mého života dostala a zůstala na živu. Jsem ráda, že to mám za sebou. Dnes vím, že by se to někomu moc hodilo. Zmizel by důležitý svědek a měli by po problémech.

Autor:  vet

Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.