Dramatický pohřeb Pavla Landovského (†78): Havlová se sesypala, Rázlová přišla s půllitrem v ruce! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

čtvrtek 20. ledna 2022

Svátek slaví Ilona, zítra Běla

Dramatický pohřeb Pavla Landovského (†78): Havlová se sesypala, Rázlová přišla s půllitrem v ruce!

Regina Rázlová donesl půllitr, Dagmar Havlová se po pár minutách zhroutila.
Regina Rázlová donesl půllitr, Dagmar Havlová se po pár minutách zhroutila. (Foto Aha! – Martin Hykl, David Kundrát, Marek Pátek)

V páátek se konal  pohřeb herce Pavla Landovského, který zemřel před týdnem v 78 letech. Poslední rozloučení proběhlo v kostele sv. Ignáce na pražském Karlově náměstí a bylo z větší části přístupné veřejnosti.

Přestože se poslední dobou konají poslední rozloučení celebrit s vyloučením médií i veřejnosti, rodina Pavla Landovského nechce nikomu bránit v tom, aby přišel. „Chtěli jsme, aby se s Pavlem mohl rozloučit každý, kdo ho měl rád,“ řekla Blesku sestra zesnulého herce Helena (76).

Původně rodina plánovala uskutečnit pohřeb ve Velké síni strašnického krematoria, nakonec ale bylo vše změněno. Herec totiž nebude zpopelněn, ale jeho tělo bude v sobotu uloženo do rodinného hrobu na Havlíčkobrodsku, odkud pocházel. „Víme, že chtěl být pohřben do země, ve které se narodil a ze které byl na dlouhá léta vyhnán. A tam, kde leží jeho rodiče,“ dodal hercův syn Jakub Landovský.

Veřejné rozloučení

Přestože bylo avizováno, že kostel bude otevřený až od jedenácti hodin, už zhruba půl hodiny předem se před jeho branou tvořila fronta smutečních hostů, kteří se slavným hercem chtěli rozloučit. Očekávala se velká jména jak z uměleckého, tak politického světa.

Z politiků přišel jako první exministr Cyril Svoboda, kterého doprovázela jeho žena Věnceslava. Zhruba v půl jedné pak přišel také Karel Schwarzenberg, který měl s Ladovským na řadu věcí společný pohled. Později přišel také Jiří Dienstbier s chotí.

 Ladovskému se přišla poklonit také celá řada lidí z branže. Mezi prvními vkročila do kostela Marie Rottrová, kterou doprovázel její manžel. Zpěvačka je stěží skrývala slzy. Přišel také Bolek Polívka, Jan Kačer, Jan Potměšil, Ondřej Pavelka, Kamila Moučková nebo bývalá první dáma Dagmar Havlová, jejíž zesnulý manžel Václav Havel byl nejlepším kamarádem Landovského.

Rázlová s půllitrem

Se svým kamarádem se přišla také rozloučit Regina Rázlová, která dorazila vybavena květinou v opravdu netradičním balení - v pivním půllitru. Nutno říct, že na první pohled možná trochu nevkusná věc by podle všeho svérázného Landovského opravdu pobavila. Tohle byl jeho styl humoru. Od Rázlové, která přišla o berli, to byl tedy zajímavý nápad.

Havlová se zhroutila

Na obřad dorazila i bývalá první dáma Dagmar Havlová. Hned na začátku ji ovládly silné emoci a po pár minutách uplakaná opustila kostel. Smutná událost na ní dolehla natolik, že ji musel cestou z kostela podpírat její bodyguard. Uslzená Havlová si následně nasadila sluneční brýle a odjela autem.

Atmosféra posledního rozloučení pro veřejnost byla velmi zvláštní. Do kostela, ve kterém bylo úplné ticho, nehrála žádná hudba a nikdo nemluvil, proudily desítky lidí bez jediného slova. Vše působilo až neuvěřitelně klidným dojmem, který rušily jen kroky smutečních hostů, který se svatostánkem nesly…

Scénář posledního rozloučení s Pavlem Landovským
11:00 – 12:30 Veřejná pieta
13:00 – 15:00 Smuteční obřad pouze pro zvané – formou zádušní mše
15:30 Výstava hercových fotografií na Novoměstské radnici

 Přečtěte si
jardavozembouch
9. 9. 2015 • 06:42

u nas se rika spise "herka"

sadia
19. 10. 2014 • 19:06

honzadv
17. 10. 2014 • 21:13

Tak díky.

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.