To se Putinovi líbit nebude: Na jeho škole se zřítila střecha a zabila dělníky! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

pondělí 27. května 2024

Svátek slaví Valdemar, zítra Vilém

To se Putinovi líbit nebude: Na jeho škole se zřítila střecha a zabila dělníky!

Fotografie
Fotografie (internal)

Nejméně dva mrtvé a pět zraněných stavbařů si dnes vyžádalo zhroucení střechy na stavbě jedné z budov nové vojenské školy v Sevastopolu na anektovaném Krymu. Příčinou neštěstí podle ruských médií prý mohl být spěch, aby škola pro mladé kadety byla hotova k začátku školního roku. Nad školou totiž převzal záštitu ruský prezident Vladimir Putin.

"Pod troskami se ještě mohou nacházet lidé," uvedla agentura Interfax s odvoláním na nejmenovaného příslušníka tajných služeb, které se zapojily do vyšetřování nehody, zatímco stovka záchranářů pokračuje v pátrání. Plocha zhroucené části střechy nad budoucí aulou školy představuje asi 400 metrů čtverečních.

"Ušetřili na svářečských pracích, anebo spěchali s ukončením stavby k zahájení školního roku," řekl listu Sevestopolskaja gazeta jeden ze stavbařů, označený jako Viktor. "Když zalévali střechu betonem, kovová konstrukce střechy se prohnula a zhroutila," řekl. Školu prý staví nejen Černomořská flotila, která v Sevastopolu sídlí, ale i soukromé firmy.

"Důvod spěchu lze chápat. Je známo, že průběh stavby sledují z Moskvy. Založit prezidentskou kadetku navrhl ministr obrany Sergej Šojgu krátce po připojení Krymu k Rusku. Příslušný výnos podepsal prezident Vladimir Putin 20. března," poznamenal server newsru.com a připomněl, že škola vzniká na základě někdejší střední školy ukrajinského vojenského námořnictva. Po Putinově dekretu byla nad školou, pojmenovanou po admirálu Nachimovovi, slavnostně vztyčena ruská vlajka.

V Sevastopolu od dubna platí zákaz nové výstavby až do odvolání, na stavbu školy se však tento zákaz nevztahuje.

Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.