Mimořádný odchov v zoo Ústí nad Labem: Levharti mají čtyřčata! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

pátek 21. června 2024

Svátek slaví Alois, zítra Pavla

Mimořádný odchov v zoo Ústí nad Labem: Levharti mají čtyřčata!

Mláďata s matkou se zdržují v porodním boxu, jejich pohyb snímají kamery.
Mláďata s matkou se zdržují v porodním boxu, jejich pohyb snímají kamery. (Foto Zoo Ústí nad Labem)

Mimořádný odchov se podařil v zoo Ústí nad Labem. Tamnímu páru levhartů obláčkových se narodila čtyři mláďata. V evropských zoo je přitom za posledních 12 měsíců registrováno pouze sedm odchovů, a jen v Ústí se jedná o čtyřčata!

Mláďata přivedla na svět samice Lenya (6), otcem je Cayan (5). Oba chová ústecká zoo od roku 2010. Mláďata se narodila v noci z 15. na 16. července. „Lenya se od prvního dne o potomky stará, Cayan je od zbytku rodiny oddělen, aby měla jeho partnerka i mláďata více klidu,“ uvedla pracovnice zoo Věra Vrabcová s tím, že matka i mláďata zůstávají v porodním boxu a návštěvníci je mohou pozorovat prostřednictvím kamer.

Mláďata s matkou se zdržují v porodním boxu, jejich pohyb snímají kamery.


Loví ho pro kožešinu a špičáky
Levhart obláčkový obývá rozlehlé lesy asijských tropů od Indie přes Nepál až po jižní Čínu, žije na poloostrově Zadní Indie, v Malajsii a Indonésii. Loví opice, ptáky, dikobrazy, malá prasata a jeleny. Ve většině zemí je chráněn, přesto se stává obětí pytláků. Loví pro kožešinu a také pro velké špičáky, kterým je přičítána kouzelná moc.

Levharty obláčkové chová ústecká zoo od roku 2010.

Autor: 

Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.