Dvě "prostřelené" lidské lebky nalezené na Přerovsku: Výsledky zkoumání jsou překvapivé! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

středa 19. ledna 2022

Svátek slaví Doubravka, zítra Ilona

Dvě "prostřelené" lidské lebky nalezené na Přerovsku: Výsledky zkoumání jsou překvapivé!

Fotografie
Fotografie (internal)

Případ nalezené lebky s otvorem na čele u hrádku Kunzov na Přerovsku policisté zřejmě odloží. Podle výsledku expertiz nebyly na lebce zjištěny znaky násilného trestného činu. Se stejnými výsledky skončilo i zkoumání další nalezené lebky, kterou zhruba ve stejné době našli lidé u Tovačova na Přerovsku. ČTK to dnes řekla krajská policejní mluvčí Irena Urbánková.

Lebku s otvorem na čele připomínajícím průstřel našel letos v únoru muž z Bruntálu při procházce za dveřmi věžičky hrádku Kunzov nedaleko Hranic. Lebka putovala do Ústavu soudního lékařství a medicínského práva Fakultní nemocnice v Olomouci k dalšímu zkoumání. "Na základě výsledků zkoumání bylo zjištěno, že se jedná o nález staršího data. Na lebce nebyly zjištěny znaky násilného trestného činu. Všechna poškození jsou posmrtná a souvisí s působením prostředí a uložením v zemi," uvedla mluvčí.

S podobnými závěry ukončili odborníci zkoumání lebky, která byla rovněž letos v únoru nalezena na kamenném památníku prusko-rakouské bitvy z roku 1866 u Tovačova na Přerovsku. I v tomto případě nebyl podle policistů spáchán trestný čin.

Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.