Slevový server Zapakatel.cz vypekl stovky lidí, kteří si koupili zájezd! Teď mají šanci, že přece jen odjedou... | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

pondělí 20. května 2024

Svátek slaví Zbyšek, zítra Monika

Slevový server Zapakatel.cz vypekl stovky lidí, kteří si koupili zájezd! Teď mají šanci, že přece jen odjedou...

Fotografie
Fotografie (internal)

Téměř 900 klientů, kteří si na bývalém slevovém portálu Zapakatel.cz koupili zájezd, na něj nakonec odjede. Cestovní kancelář Adrialand zakoupené dovolené lidem uhradí znovu z vlastních zdrojů. Portál Zapakatel.cz cestovní kanceláři dluží pět milionů korun. ČTK o tom informoval jednatel Adrialand Tomáš Vavřík.

Bývalý provozovatel slevového serveru Spojka Group dluží peníze firmám, které přes něj prodávaly své služby a produkty, a problémy mají i lidé, kteří na slevovém portálu nakupovali.

"CK uhradí zájezdy znovu z vlastních zdrojů, a to těm zákazníkům, kteří mají s CK Adrialand uzavřenou platnou smlouvu o zájezdu," uvedl jednatel Adrialand Tomáš Vavřík. Cestovní kancelář je podle něj největším věřitelem problémového portálu. Cestovní kancelář zároveň podává trestní oznámení. Celkem byl podle CK zpronevěřen kapitál přesahující 20 milionů korun.

"Jednatel a majitel firmy Zapakatel.cz zneužil prostředky získané od klientů k nákupu předraženého zboží a k vlastní potřebě. Firma následně neuhradila závazky svým dodavatelům za služby, zboží a zájezdy," uvedla CK Adrialand.

Řada klientů si na nemožnost uplatnění zakoupených voucherů stěžovala v komentářích na facebooku portálu. "Zaplatili jsme a dnes nám dovolenou zrušili, máme jet v neděli. Dovolená zkažená, děti doma brečí. Na infolince to nezvedají, na maily neodpovídají," píše jedna z klientek.

Nový vlastník slevového serveru, společnost Elephant Orchestra, v prohlášení uvedla, že při přebrání domény Zapakatel.cz společnosti Spojka Group zaplatil 12,5 milionu korun, které dle smlouvy musely být použity na zaplacení dluhů a vypořádání s partnery společnosti tak, aby veškeré vouchery zakoupené přes Zapakatel.cz mohly být korektně použity. Firma chce tento týden provést audit, který prověří, zda tyto peníze byly správně použity a dorazily k případným věřitelům. Elephant Orchestr portál Zapakatel.cz provozuje od 17. června.

"Zvažujeme zablokování budoucích příjmů Spojka Group na vybudování fondu v hodnotě několika milionů korun na výplatu poškozených klientů," uvedl nový vlastník slevového portálu.

Problém se prý týká i slevového serveru Bránaslev.cz, což je následovník původního slevového serveru Zapakatel.cz. Ze Zakapatel.cz nový provozovatel udělal takzvaný slevový agregátor, který odkazuje na nabídky slevových serverů. "Mně dluží Brána slev - Zapakatel cca 53.000 Kč. Nyní jedu na policii podat trestní oznámení, podvedených je mnoho," citoval již dříve deník Aktuálně.cz Františka Pavlištu, který přes oba slevové portály také nabízel své zboží.

Majitel společnosti Spojka Group Jiří Carba v prohlášení uvedl, že jedná již dva měsíce s potencionálními investory a prodává aktiva, které jsou mimo obchodování společnosti. Získané prostředky z těchto prodejů mají být vloženy do společnosti.

"Navrhujeme vytvoření splátkového kalendáře na naše historické pohledávky, který bude reálně kopírovat aktuální možnosti společnosti. V případě vstupu investora nebo získání prostředků z našich jiných aktivit, budou všechny tyto prostředky použity pro umoření historických pohledávek. Chceme dostát svým závazkům vůči našim partnerům a věřím, že najdeme řešení vzniklé situace ke spokojenosti všech stran," uvedl Carba.

"V souvislosti se slevovým serverem BránaSlev.cz jsme doposud zachytili pouze jednu stížnost. Přesto jsme se kvůli ochraně zákazníků rozhodli vyřadit i tento server z naší nabídky. Minimálně do té doby, než se celá situace vyřeší," uvedl ředitel vyhledavače slev Skrz.cz Petr Kováčik.

Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.