Zachránil trafikantům 300 000 korun: Ani mu nepoděkovali! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

pátek 19. srpna 2022

Svátek slaví Ludvík, zítra Bernard

Zachránil trafikantům 300 000 korun: Ani mu nepoděkovali!

„Tímhle směrem ten chlap utíkal,“ ukazoval Radek
„Tímhle směrem ten chlap utíkal,“ ukazoval Radek (Foto Aha! – Alexandr Malachovský)

Velkou odvahu prokázal Radek Vocásek (45) z Králova Dvora u Berouna. Pronásledoval totiž prchajícího zloděje a policistům ho tak pomohl dopadnout. Okradeným trafikantům zachránil tržbu 300 000 Kč! Ti mu ani nepoděkovali.

Radek čekal v neděli po osmé večer před hypermarketem na svou ženu. Najednou uslyšel křik a uviděl muže v béžovém triku, jak utíká z obchodu ven. „Vtom vyběhla i manželka a řekla mi, co se stalo,“ vyprávěl Aha! Radek. Že zloděj ukradl v trafice 300 000 Kč. Oba lumpa nejdřív pronásledovali zhruba 600 metrů v autě. „Pak jsem viděl, jak vyběhl z pole na silnici. Běžel jsem za ním asi kilometr a z mobilu volal na linku 158. Policajtům jsem popisoval, kudy zloděj utíká. Po cestě odhazoval peníze, které ukradl,“ říká odvážný muž. Muži zákona tak vyrazili najisto a zloděje (33) dopadli.

„Vůbec jsem nepřemýšlel o tom, že by se mi mohlo něco stát. Až zpětně jsem si uvědomil, že mohl mít třeba nůž nebo jinou zbraň,“ dodává Radek.

Majitel zakázal
Díky jeho odvaze trafikanti nepřišli o 300 000 Kč. A co na Radkův čin říkají? Nic. Ani mu nezavolali a nepoděkovali. „Na příkaz pana majitele se nebudeme k ničemu vyjadřovat,“ odbyla Aha! jedna z prodavaček. „O žádné díky nestojím, to, co jsem udělal, by udělal každý,“ je přesvědčený Radek.

Zpátky za katr
Dvanáctkrát trestaný recidivista, který teprve před pár dny opustil brány kriminálu, se tam zase vrátil. Soud ho ve zkráceném řízení poslal do vězení na rok a dva měsíce. Lump se v Králově Dvoře ocitl náhodou. Když vyšel z vězení, cestoval po republice vlakem. V Králově Dvoře ho ale vysadili, protože neměl jízdenku.

Policie: Zachoval se správně
Policisté o Radkovi mluví jako o hrdinovi. „Obecně nedoporučujeme, aby se lidé s pachateli pouštěli do křížku, v tomto případě však oceňujeme, jak se pan Radek zachoval. Nešel s pachatelem do žádného přímého konfliktu, jen ho sledoval a informoval policii. Tak by to mělo být,“ uvedla mluvčí berounských policistů Marcela Pučelíková. 

Autor:  jad

Přečtěte si
prroud
11. 7. 2014 • 09:40

Opravdu "inteligentni" rada,pak se muzeme divit,ze jsme tam kde jsme,v riti!

koko61
11. 7. 2014 • 08:29

300.000.- Kč v trafice??? Co tam prodávají? To musí být trafikanti za vodou, když k večeru mají v kase z prodeje cigaret a novin takovou sumu? A Bůh ví, jak to všechno bylo, když mají prodavačky zakázáno se k tomu vyjadřovat, vždyť nikdo neví, jestli zloděj nebyl kamarád majitele trafiky, když ani nepoděkuje. Proč by měl děkovat, je možná naopak naštvaný na pana Radka, že se do toho zamíchal a volal Policii ČR. Nikdo neví, co měl majitel trafiky za lubem Normální člověk, by poděkoval a 10% by rád dal jako odměnu. Tady něco smrdí

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.