Dnes je Den bublinkových fólií: Vyzkoušejte si simulátor praskání bublin!

Je jedno, jestli jí máte jen malý kousek, nebo rovnou celý balík! Pokaždé to dopadne stejně – vypráskáte všechno. Řeč je o bublinkové fólii, která se sice oficiálně používá jako obalový materiál, lidé ji spíš použivají na uklidnění.
Oblíbený obalový materiál dnes slaví, dnes je totiž Den bublinkové fólie! U ní to není jen o pocitu, že něco mačkáte, lidé totiž milují ten praskající zvuk. I to je důvod, proč lze na internetu najít celkem dost aplikací, které simulují praskání bublinkových fólii.
Už jste slyšeli o Puchi Puchi? Jedná se o simulátor praskání bublinkové fólie, který si můžete pořídit domů. Ano, čtete správně. Jakkoliv to zní podivně, nejasně a zmateně, je tomu tak! Doma si pak můžete nekonečně praskat, dokud vás to neomrzí!
ZAPRÁSKEJTE SI HNED TEĎ! STAČÍ KLIKNOUT NA TENTO TEXT
Víte, že…
… nejpoužívanější je bublinková fólie s průměrem bublinky 10 mm a výškou 3 až 4 mm?
… ji vytvořili v roce 1957 americký inženýr Alfred Fielding a švédský vynálezce Marc Chavannes, původně jako 3D tapetu?
… bublinková fólie nalézá využití i v bazénech? Pevnější forma fólie, tzv. solární bublinková fólie, slouží k ohřevu vody za pomoci Slunce. Po ohřátí vody slouží fólie jako izolace, která brání úniku tepla.
„Mačkání bublinek na fólii máme rádi. Dostává nás do tranzu a zároveň přináší relaxaci. Než bublinka pod našimi prsty praskne, jsme napnutí a zažíváme vzrušení. Jakmile bublinka praskne, znamená to pro nás uvolnění, které ještě umocňuje ten charakteristický zvuk. Připomnělo mi to, jak nás jako děti bavilo dotýkat se tobolek netýkavky, které také prasknou a rozsemení se, nebo dotýkání se šťavele kyselého, který při doteku zavře lístky.“