Bílí tygři ze zoo Liberec: Prodali je! Za půl milionu! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

neděle 14. dubna 2024

Svátek slaví Vincenc, zítra Anastázie

Bílí tygři ze zoo Liberec: Prodali je! Za půl milionu!

Vzácní tygři míří na Ukrajinu
Vzácní tygři míří na Ukrajinu (Foto ČTK – Radek Petrášek)

Mláďata bílých tygrů z Liberce Sambur a Gaia už jsou na Ukrajině. Zoologická zahrada tam rok a půl stará zvířata prodala do soukromé zoo za půl milionu korun.

„Tygři se museli nejdříve šipkou uspat, pak je chovatelé zvážili, vyšetřili, naložili do přepravního boxu a nakonec je před začátkem transportu injekcí probudili,“ popsal Aha! mluvčí zoo Ivan Langr. Do zoo nedaleko ukrajinského Lvova pak tygříci odcestovali autem.

Český unikát
*Liberecká zoo je jediná, která v Česku bílé tygry chová a opakovaně se jí daří odchovat i mláďata. Bílý tygr je dokonce jejím symbolem.
*Tři tygří mláďata se tam narodila v létě 2012. Bratr Sambura a Gaie Liam odcestoval už před několika měsíci do zoo v Litvě.

Chcete domů tygra?
Ukrajinskou zoo vybrali liberečtí chovatelé ze sedmi zájemců. „Pečlivě prověřuje podmínky, do jakých mají zvířata jít. Jinam než do zoo bychom je pravděpodobně neprodali. Některé zahrady to ale dělají,“ řekl Langr s tím, že část chovu bílých tygrů je u soukromých chovatelů. Chráněná zvířata zoo mohou pouze vyměňovat s jinými zahradami, to se na bílé tygry nevztahuje.Víte že…

...bílí tygři jsou ve volné přírodě velice vzácní? Chovají se v zajetí?

...bílé zbarvení je znakem částečného albinismu – nedostatku barviva?

...oči nejsou červené jako u pravých albínů, ale modré?

Táta tygříků útočil
Otec tygříků Paris liberecké zoo před dvěma lety pořádně »zatopil«. V listopadu 2012 napadl praktikanta (16), chytil ho za hlavu a snažil se ho odtáhnout. Život chlapci zachránily dvě ošetřovatelky, které rozzuřeného tygra od oběti odlákaly. Paris pak z klece utekl a než se ho podařilo chytit, pobíhal hodinu volně po zoo, ve které bylo v té chvíli kolem třiceti dětí.Autor:  rvs

Přečtěte si
fizi
16. 1. 2014 • 12:17

Hm,škoda,na Ukrajině skončí vychrtlí z nedostatku žrádla,pak si je vezme nějaký mafián,protože na to má,chvíli se s nimi bude chlubit a pak skončí zastřelením někde v lese,protože se hladem a týráním dostanou do volné přírody,kde mohou být nebezpeční.Nebyl by to ojedinělý případ.

sonyka
16. 1. 2014 • 12:06

tedy já koukám jako blázen-co je to v liberecké ZOO za exoty,když prodají tak vzácná zvířata jen!!!! za půl milionu

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.