VIDEO: Romský klan v Havířově se nebojí ani policie! Šarvátku zachytila kamera | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

čtvrtek 29. února 2024

Svátek slaví Horymír, zítra Bedřich

VIDEO: Romský klan v Havířově se nebojí ani policie! Šarvátku zachytila kamera

Romové odmítali policii dva členy své rodiny vydat.
Romové odmítali policii dva členy své rodiny vydat. (Reprofoto Youtube.com)

Velmi rušný pondělní večer zažilo sídliště Zadky v Havířově. Početný romský klan se tam rozhodl zabránit policii, aby odvezla dva její členy a na policisty se členové rodiny doslova sesypali. Do ulice, jejíž obyvatelé už ze strachu sepisují proti nepřizpůsobivým petici, se nakonec musely sjet všechny policejní hlídky z okolí.

Vše začalo podle Deníku sporem uvnitř rodiny v jednom z domů. Přestože bylo teprve po 17. hodině, byli už někteří aktéři hádky opilí tak, že je musela usměrňovat policie. Jenže spor, do které se zapojovalo stale více Romů, se vyhrotil tak, že policie musela zavolat posily. Jenže odvézt dva největší výtržníky na stanici se policii téměř nepodařilo, jak je vidět na vloženém videu. Členové klanu se je snažili policistům vytrhnout.

A Romové, kteří měli nasednout do policejních aut, se take bránili. Do všeho se navíc zamotala Romka, která se v hysterickém záchvatu válela po zemi a křičela. Když se pak tři policistě snažili nasadit jednomu Romů želízky, spadli všichni na ječící ženu.

Když se nakonec podařilo Romy na stanici odvézt, přijeli si pro ně členové klanu taxíky. Snažili se dostat na policejní stanici a vysvobodit je. Policie tak paradoxně musela chránit vchod svého vlastního pracoviště.

Nutno dodat, že lidé z domu, ve kterém rozvětvená rodiny Romů žije, se bojí a ze strachu sepisuje petici. "Máme strach. Jsou s nimi věčně problémy, vyhrožují nám. Bojíme se pouštět naše děti ven," řekli Deníku nájemníci, podle kterých nejsou agresivní jen ti velcí, ale už i malí. Nikdo navíc neví, kolik Romu vlastně v bytě bydlí.

Autor:  onl

Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.