Sbohem, Sašo! Nezapomeneme... | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

sobota 4. února 2023

Svátek slaví Jarmila, zítra Dobromila

Sbohem, Sašo! Nezapomeneme...

Břicháč Vondra včera udělal vládě »pá pá«.
Břicháč Vondra včera udělal vládě »pá pá«. (ČTK)

Z české politické scény včera oficiálně zmizel Alexandr Vondra (51, ODS), který ještě naposledy zavítal na jednání vlády Petra Nečase (ODS). Na funkci rezignoval sám. Údajně kvůli neúspěchu v senátních volbách, kdy mu dali voliči jasně najevo, že už pro ně není důvěryhodný ani populární.

„Politik musí reflektovat, jak se jeví jeho činnost, jak se o něm mluví a píše. A ministr kromě důvěry premiéra potřebuje ke své práci ještě dvě věci, jednak kompetenci, jednak důvěru voličů,“ prohlásil tehdy jeden z velkých politiků-papalášů.

…na tvoje ženské!

Poslední krasotinkou, která se na Vondrově paži objevila, byla štíhlá brunetka Monika Bažantová (43) – mimo jiné šéfka golfového centra v pražských Klánovicích a úspěšná podnikatelka. Jejich večerní dostaveníčka fotoreportéři Aha! nejednou zdokumentovali.

…na tvé nemanželské dítě!

Sympatická manželka politika, Martina Vondrová (45), porodila před jedenadvaceti lety muži syna Vojtěcha. O rok později se Vondrovi narodil i syn Jáchym (20) z mileneckého vztahu se senátorkou Veronikou Vrecionovou (47, ODS). Paní Martina se s ním ale nerozvedla, asi má svatou trpělivost.


…na to, jaks prošustroval prachy!

Co vás napadne, když se řekne »Vondra«? Ano, kauza ProMoPro. Když byl Vondra vicepremiérem vlády v době našeho předsednictví EU, měl dát stejnojmenné firmě za audiovizuální služby 766 milionů – skoro desetkrát víc, než byl původní plán. Za tuhle tři roky starou chybu platí až nyní.

…na tvé papalášství!

Coby ministr jezdil Prahou jako král bílým Mercedesem a když loni slavil padesátiny, tak na pražském historickém Slovanském ostrově s luxusním cateringem. Gratuloval mu třeba Luděk Sekyra (48) údajně spojovaný s mafiánským kmotrem Františkem Mrázkem (†47), či otylý exministr s vilou v Toskánsku, Aleš Řebíček (45).

Klaus: Peake, jsi křehká dívenka!

Na obraně by měla hlavně z taktických důvodů vystřídat Vondru dosavadní vicepremiérka pro korupci Karolína Peake (37, LIDEM). To, že neví o rezortu skoro nic, je nad slunce jasnější. Navezl se do ní dokonce i prezident Václav Klaus (71). „Nedokážu si představit, že se paní Peake stane přes noc odbornicí na armádu a že vojáci, statní mužové, přijmou takovou dívenku v roli ministryně obrany,“ řekl. Co na to Peake? „Pokusím se pana prezidenta v osobním rozhovoru přesvědčit, že žádná křehotinka nejsem,“ reagovala.

Přečtěte si
anezat
8. 12. 2012 • 20:45

henes
8. 12. 2012 • 18:32

Třeba na něj dojde,na každou svini se vaří voda...Ale byl to sympaták...

majojo
8. 12. 2012 • 18:16

Nedejte se vysmát, taková veš a plevel! Dveřma to vykopneš a ono se to vrátí oknem, komínem nebo krysí dírou.

illis
8. 12. 2012 • 17:52

svými kousky mne vůbec neoslovil, také jeden z mnohých, kteří myslí hlavně sami na sebe . No a jeho následovnice Peake, to je ženská, která si stále něco dokazuje. Její máma novinářka Radka Kvačková, viz Internet, ta to vzala přes novinařinu, vlastně ještě psaní knížek a dcera ta to nastartovala přes politiku . Ta totiž ví moc dobře, že tak snadno, jako v politice se peníze prostě nedají v ČR vydělat. Hlavně poctivou prací ne .

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.