Padesátiny Alexandra Vondry: Za oslavu zaplatil půl milionu! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

neděle 5. února 2023

Svátek slaví Dobromila, zítra Vanda

Padesátiny Alexandra Vondry: Za oslavu zaplatil půl milionu!

Na středeční akci Vondra popíjel…
Na středeční akci Vondra popíjel… (Aha! – Karel Kopáč, Martin Přibyl)

„Budu velmi rád, pokud místo osobních darů přispějete na Nadační fond Kalich,“ napsal velkodušně ministr obrany Alexandr Vondra (ODS) na pozvánky, které rozeslal účastníkům své středeční narozeninové oslavy. Kdyby místo toho oslavu zrušil a vynaložené peníze dal na charitu sám! Podle zjištění Aha! za ni totiž zaplatil zhruba půl milionu korun!

Akce, na kterou přišlo zhruba 250 hostů, mezi nimiž byli političtí i další prominenti, se konala v restauraci Žofín garden na pražském Slovanském ostrově. Za pronájem celého objektu sice nemusel Vondra platit nic – restaurace žádá jen to, aby hosté zkonzumovali jídlo a pití za nejméně sto tisíc korun.

Ministr si ale objednal poměrně slušný catering, takže utratil minimálně pětkrát více než vyžadovala rezervace. „Občerstvení na jeho akci vyšlo na 2000 korun na osobu. Když spočítáte, že tam bylo 250 až 300 hostů, dohromady zaplatil 500 až 600 tisíc korun,“ kalkuloval pro Aha! dobře informovaný zdroj.

Ministrův úřad ale dopředu odmítl diskutovat o útratě za divokou párty. „Oslavu si ministr platil ze svého. Ještě mu nepřišlo kompletní vyúčtování, ale nepokládá za nutné částku sdělovat,“ uvedl jeho mluvčí Jan Pejšek.

Že by Vondra dostal na smršť tlačenek, klobás a desítek láhví vína, které se na večírku podávaly, slevu? Firmě Zátiší Group, která restauraci vlastní, v době českého předsednictví Evropské unie odklepl zakázku na zajištění občerstvení na všech důležitých akcích.

Přečtěte si
pepa333
21. 8. 2011 • 09:52

Kdyby místo své oslavy raději přispěl na let na pohřeb Mašína. To by bylo gesto a ne si udělat výlet za 800 tis. z našich peněz!

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.