Ne v Chrastavě, ale... Tady je prezident nejohroženější! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

neděle 16. června 2024

Svátek slaví Zbyněk, zítra Adolf

Ne v Chrastavě, ale... Tady je prezident nejohroženější!

Jihočeská chalupa Klausových.
Jihočeská chalupa Klausových. (Aha! – Alexandr Malachovský, Marek Pátek, Marek Hofman)

Poté, co se prezident Václav Klaus (71) stal terčem atentátu v Chrastavě, se hodně mluví o nedostatečné ochraně hlavy státu. Ke střelbě kuličkovou pistolí přitom došlo v momentě, kdy měl kolem sebe několik bodyguardů, byť zoufale neschopných. Jenže deníku Aha! se ozvali lidé, kteří tvrdí, že na své chalupě v jižních Čechách je Klaus ještě bezbrannější. K dispozici má prý jen jednoho osobního strážce! A někdy dokonce ani to ne...

„Když tu jsou Klausovi, jezdí s nimi jeden člověk z ochranky. Kolikrát tu ale paní Klausová s mladými byla sama,“ říká obyvatelka Prudic na Táborsku.

Klausovi tu mají čtyřicet let hezkou poloroubenku. Prezident však návštěvy kvůli pracovnímu vytížení výrazně omezil. Když sem jednou za čas jede, má prý kolem sebe maximálně dva lidi – řidiče a jednoho člena ochranky. „Děti tu běhají, paní Klausová s nimi vyráží na procházky do lesa. Že by to tu bylo obklíčeno a nikdo sem nesměl, to ne,“ dodala sousedka.

„Informace o ochraně hlavy státu nezveřejňujeme,“ odmítl to komentovat policejní mluvčí Tomáš Hulan.

Atentát si včera vybral jednu »oběť«. Premiérův poradce Roman Joch Klause nepřímo označil za »ufňukanou kremlofilní bábu«. Nečas ho hned vyrazil.Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.