Premiér Nečas v Afghánistánu: Hrozil mu atentát! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

čtvrtek 2. února 2023

Svátek slaví Nela, zítra Blažej

Premiér Nečas v Afghánistánu: Hrozil mu atentát!

Petr Nečas
Petr Nečas (Aha! – Dan Černovský, ČTK – Igor Šefr)

Premiér Petr Nečas (47, ODS) musel měnit svoje plány kvůli talibanským hrdlořezům! Od soboty je na první návštěvě českých vojáků v Afghánistánu, a v den jeho příletu zaútočil sebevražedný atentátník v provincii Vardak, kde jsou i Češi. Aby se v případě opakovaného napadení našemu premiérovi nic nestalo, musela jeho kolona »dát zpátečku« a vybrat si k prohlídce jinou posádku.

„Jeho návštěva v Afghánistánu nám zachránila životy,“ oddechl si Martin Botík, velitel jednotky, která ve Vardaku působí. Aby byl politikovi nablízku, základnu ještě před napadením s dalšími muži opustil. A i když tak nebyl v momentě výbuchu na místě, slyšel jej i z dvacetikilometrové vzdálenosti.

V té chvíli byl ve Vardaku jen jeden český voják. Detonace sice zabila 12 lidí, Čech ale naštěstí vyvázl bez zranění. Hůř už dopadla jeho technika, která je nyní téměř na odpis.

Česko má nyní v Afghánistánu více než 500 vojáků.

Přečtěte si
jiriforman
3. 9. 2012 • 22:25

že ho ti bratři Talibanští neodkrouhli. Možná by pak dostali vyznamenání jako bratři Mašínové.

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.