Vedle mrtvoly se válel nůž od krve, lékař oznámil přirozenou smrt | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

čtvrtek 30. března 2023

Svátek slaví Arnošt, zítra Kvido

Vedle mrtvoly se válel nůž od krve, lékař oznámil přirozenou smrt

Pitva jednoznačně potvrdila, že lékař při prvním ohledání chyboval. Muž byl zavražděn.
Pitva jednoznačně potvrdila, že lékař při prvním ohledání chyboval. Muž byl zavražděn. (Profimedia.cz)

K mrtvému F. Š. (70), kterého nalezl v září 1982 na podlaze v kuchyni jeho domku vnuk, byl přivolán lékař z místní polikliniky. Mrtvý měl kolem úst a nosu krev a lékař po ohledání konstatoval, že příčinou smrti je chrlení krve. Ve skutečnosti byl senior zavražděn. O tom, jak skonal, vypráví další příběh z policejních archivů.

Na základě tohoto oznámení chtěl sloužící příslušník VB vše na místě prověřit. Hned při prvním pohledu se mu ale na rozdíl od lékaře něco nezdálo. F. Š. měl čisté ruce a podle úsudku policisty by si je instinktivně dával před ústa, pokud by krvácel. Na zemi také byly čisté kapesníky, kapsy naruby, na zemi se válel zkrvavený nůž...

Policista přivolal hlídku a soudního lékaře. Ten mrtvého prohlédl lépe než jeho kolega a zjistil, že má mezi žebry bodnou ránu a pod oblečením silně krvácel. Okamžitě se začalo vyšetřovat.

Muž se  měl často pohybovat po lokálech, opíjet se a domů si vodit mladé muže. Místním rozhlasem byla požádána o pomoc veřejnost a lidé začali kriminalistům hlásit, kdy a kde a s kým v den smrti mrtvého viděli. Za necelé dva dny byl dopaden mladistvý Rom Š. G. a k vraždě se doznal. F. Š. ho doma obtěžoval, požadoval sexuální styk a také mu vyhrožoval. Proto mladík, jehož mentální schopnosti odborníci stanovili na mírnou debilitu, starého muže bodl, z kapsy sebral stokorunu a utekl.

Soud uznal, že motivem loupež původně nebyla, protože mrtvému nesebral ani hodinky. Byl odsouzen na pět let, dostal pokutu 20 000 Kčs a pozůstalým musel vyplatit 2055 Kčs za pohřeb.

Znáte okolnosti tohoto případu? Napište nám na aha@ahaonline.cz

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.