Nechtějí žít vedle vražedkyně: Utočí na klášter! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

čtvrtek 2. února 2023

Svátek slaví Nela, zítra Blažej

Nechtějí žít vedle vražedkyně: Utočí na klášter!

Martinová (v autě zcela vlevo) přijíždí do kláštera v Malonne.
Martinová (v autě zcela vlevo) přijíždí do kláštera v Malonne. (Profimedia.cz, ara)

„Nechceme ji tady. Ať jde zpět do vězení,“ křičely asi dvě stovky protestujících v belgickém Malonne. Právě do kláštera v jejich městě totiž přestěhovali čerstvě propuštěnou Michelle Martinovou (52), exmanželku pedofila a vraha Marka Dutrouxe (55).

Na asi 30 hlídkujících policistů házeli rozhněvaní lidé vajíčka, kameny i části zátarasu, který jim měl zabránit se ke klášteru přiblížit. Na ulicích zapalovali světlice a vykřikovali nadávky na adresu Martinové. Nakonec se pustili do policistů i »ručně«. Ti proti nim použili pepřový sprej a obušky.

Protest ukázal, že Belgičané nejsou připraveni nejvíc nenáviděné dvojici v zemi odpustit. A není se čemu divit, manželé společně unesli a trýznili šest dívek a čtyři z nich zabili. Na 30 let odsouzenou Martinovou soud po 16 letech vězení propustil, Dutroux si stále svůj doživotní trest odpykává.Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.