Kino v Auroře vystřílela tahle hromádka neštěstí! Byl »Joker« na drogách? | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

úterý 18. ledna 2022

Svátek slaví Vladislav, zítra Doubravka

Kino v Auroře vystřílela tahle hromádka neštěstí! Byl »Joker« na drogách?

Co lze vyčíst z prázdného pohledu muže, který v multikině začal střílet do davu?
Co lze vyčíst z prázdného pohledu muže, který v multikině začal střílet do davu? (Profimedia.cz, ara)

Poprvé stanul před soudem Američan James Holmes (24), šílený střelec, který v pátek proměnil promítání filmu »Temný rytíř povstal« v krvavou lázeň. Čekali jste suverénního chlapa s drsným výrazem? Omyl! Na lavici obžalovaných usedla hromádka neštěstí se zrzavou kšticí a prázdným pohledem...

V 9 hodin 30 minut coloradského času byl Holmes usazen do soudní síně. Přivedli ho podzemním tunelem, na sobě měl vězeňský hábit, pod ním neprůstřelnou vestu. Jeho ruce i nohy zůstaly i během soudního procesu spoutané. Po jeho boku usedla jeho obhájkyně Tamara Bradyová.

Z vyšetřovací vazby chodily děsivé zprávy – Holmes prý se nedal zkrotit, při výslechu nespolupracoval, a dokonce plival po policistech. K soudu ale dorazil dezorientovaný jedinec s nepřítomným pohledem. V síni jen zkroušeně seděl, chvílemi dokonce usínal. Jak je to možné? Omámili ho snad ve vězení sedativy? Nebo byl dokonce pod vlivem drog?

Celá show trvala 11 minut. Masový vrah ovšem neřekl jediné slovo. Nad masakrem neprojevil sebemenší lítost, nesdělil ani důvod, který ho k tak otřesnému činu vedl. Kriminalisté nevylučují možnost, že ho ve vraždící monstrum proměnil rozchod s přítelkyní.

V pondělí bude muž, který v pátek zastřelil 12 nevinných lidí a dalších 59 zranil, obžalován. Je vysoce pravděpodobné, že se jeho obhájkyně pokusí soud přesvědčit o jeho nesvéprávnosti. Obžaloba však žádá trest smrti, který se ovšem ve státu Colorado už od roku 1994 nevykonává...Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.