Pirát »2222« Aleš Trpišovský: Podmínka! A zákaz řízení! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

neděle 3. března 2024

Svátek slaví Kamil, zítra Stela

Pirát »2222« Aleš Trpišovský: Podmínka! A zákaz řízení!

Trpišovský (vpravo) včera k soudu nedorazil. Poslal jen advokáta (vlevo).
Trpišovský (vpravo) včera k soudu nedorazil. Poslal jen advokáta (vlevo). (Mediafax, ara)

Zbabělec – prolétlo hlavou všem, kteří si včera přišli poslechnout rozsudek nad silničním »pirátem 2222« Alešem Trpišovským (44). Hlavní »hrdina« na jednání totiž nedorazil. Soud mu v nepřítomnosti uložil podmínku a zákaz řízení na sedm let!

Nepřítomnost Trpišovského pohotově objasnil jeho obhájce Michal Pacovský. „Je marod. Už během hlavního líčení marodil a chodil k němu jen proto, aby proběhlo, nechtěl to odkládat. Je dlouhodobě nemocný, nejedná se o žádnou rýmu,“ řekl Aha! advokát.

Verdikt soudu ale zklamal obě strany. Nebyl ani přísný ani omilostňující: Dvouletá podmínka se čtyřletým odkladem! Plus zákaz řízení na sedm let a 150 tisíc korun jako náhrada škody. „Jde o ryze kriminální úmyslné jednání,“ zhodnotil přesto jízdu, při které vybrzdil jiné auto, až došlo k nehodě, soudce Ivo Zelinka. Státní zástupce a obhájce se odvolali.

Stejný soudce Ivo Zelinka přitom poslal dalšího piráta z D1 Luboše Lacinu (43) za agresivní vytlačení pomaleji jedoucí mazdy z dálnice na pět let za mříže. Její osádka přežila jen zázrakem. Tentokrát byl mírnější. Proč? „Nelze oba případy srovnávat. Nelze dovozovat, že vybržďování svědčí o tom, že chtěl (Trpišovský, pozn. red.) úmyslně ublížit na zdraví,“ objasnil Zelinka.

Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.